Doğal Yollarla Nasıl Saç Uzatılır

default avatar Yönetici

Doğal Yollarla Nasıl Saç Uzatılır

Gür parlak ve canlı saçlar herkesin hayali. Ancak bu hayale sahip olmak için saç bakımına önem vermek düzenli olarak yapmak gerekir. Doğal yollarla nasıl saç uzatılır? Diye soruyorsanız, saç yıkama alışkanlığı da saç bakımının temelidir ve saçların sağlıklı uzamasında etkili olduğu kesindir. Saçlarınızı her gün yıkarsanız saçlarınız hızlı uzar. Saç yıkama işlemi sırasında dikkat etmeniz gereken noktaların başında ise suyun sıcaklığı vardır. Saçınızı kesinlikle çok sıcak veya çok soğuk su ile yıkamamanız gerekir. Ilık su ile saçınızı yıkamanız daha sağlıklı olacaktır. Saçınız uzarken almanız gereken vitaminler vardır. Bunları B1, C, B6 ve A vitamini olarak sıralayabiliriz.

Doğal saç uzatma yolları, doğal saç nasıl uzatılır?

Saç Uzatan Bitkiler ve Bitkisel Kürler Yeşil Çayın Saça Olan Faydaları

Orta boy bir soğanın suyunu sıkın ve saçlarınızın dibine yani derisine uygulayın. Sürdüğünüz soğan suyunu 10 dakika kadar bekletin ve daha sonra saçınızı aloe vera suyu ile temizleyin. Bu uygulamadan sonra 1 tatlı kaşığı kadar civan perçemi, 2 tatlı kaşığı miktarında ısırgan otu 1 tatlı kaşığı kadar melisayı küçük bir cezvede demledikten sonra süzün ve saçlarınızı bu süzdüğünüz su ile durulamaya çalışın ancak çok sıcak olmamasına dikkat edin.

Bazı yağlar da saçlarınızın uzamasına yardımcı olur niteliktedir. Hindistan cevizi yağı, yılan yağı jojoba yağı, tatlı badem yağı keten tohumu yağı zeytin yağı ve biberiye yağı bu yağlar arasında yer alır. Doğal yollarla nasıl saç uzatılır sorusunun cevabı için bu yöntemler bir seçenek.

yeşil çay da saçların uzamasına yarayan etkili bir madde bulunur. İçerisinde yeşil çay bulunan saç ürünlerini her saç tipi için kullanabilirsiniz.

  • Her hafta en az 3 kere masaj yaparak saçınıza uygulayabileceğiniz üzüm çekirdeği yağı ile saçları canlandırabilir, saç diplerinin güçlenmesinde kullanabilirsiniz. Doğal yollarla nasıl saç uzatılır diye merak ediyorsanız bu yöntemleri denemenizde fayda var.

Siz Değerli Ziyaretçilerimizden Tek İsteğimiz Yazılarımız Hakkında Görüş Ve Önerilerinizi Paylaşmaktır. Yorum Atmaktan Lütfen Üşenmeyin…

Doğal Yollarla Hızlı Saç Uzatma Yöntemi / VİDEO

Bir önceki yazımız olan Saç Rengini Açmanın Doğal Yolları başlıklı makalemizde saç rengi ve Saç Rengini Açma hakkında bilgiler verilmektedir.

1 yorum

    default avatar
    Kemal Mehmet 18 Haziran, 2017 Cevapla

    her zaman dogal yollar ve dogal urunler tercih edilmeli. kimyasal urunler saca ciddi zararlar verebilir

Yorum yazın

BENZER YAZILAR

REKLAM ALANI

HTML de dahil olmak üzere herhangi bir çok satırlı dize girişi biçimini kabul eder.