Aksesuar Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

default avatar Yönetici

Aksesuar Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınların tarzını yansıtmakta kullandıkları, en vazgeçilmez şeylerden biriside aksesuarlardır. Aksesuarlar, kıyafetlerimizi tamamlayıcı nokta olmalarının yanında eğer doğru seçilmezse, tarzımızı olduğundan daha kötü gösterebilir. Bu nedenle hangi kıyafetimizle hangi aksesuarın kullanılacağına, doğru karar vermemiz gerekmektedir. Aksesuar seçimlerinizle ilgili sizlere birkaç öneride bulunmak istiyoruz.

Aksesuar seçimi, aksesuar trendleri

Aksesuar seçimi, aksesuar trendleri

Çok Sayıda Aksesuarı Bir Arada Kullanmayın

Her şeyin çoğu zarar sözü aksesuar seçimimizde de geçerlidir. Aksesuarları bir arada kullanabilirsiniz, fakat bunların boyutları önem taşımaktadır. Büyük aksesuarları tek bir kıyafette birleştirmeniz de sorun yoktur. Karmaşık ve göze yorucu gelmemesi için 4 taneden daha fazla aksesuarı bir arada kullanmamanızı tavsiye etmekteyiz.

Büyük Yakalı Ceketlerinizi Şallarla Gizlemeyin

Giydiğiniz ceket, mont veya kabanın yakası büyükse yani bir yaka detayı varsa siz bu detayı şallarla gizleyince daha kabarık ve hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle yaka detayı olan kıyafetlerinize küçük bir fular takmanızı tavsiye etmekteyiz.

Küçük Aksesuar Kullanıyorsanız Takım Olarak Kullanabilirsiniz

Takım olarak takı bazı insanlar tarafından beğenilmeyen bir kullanım olmaktadır, fakat küçük takıları takım olarak kullandığımızda doğru bir kombinle çok şık bir görüntü elde edebiliriz.

Aksesuar Kombinleme, takı ve aksesuar

Aksesuar Kombinleme, takı ve aksesuar

Çanta Ve Ayakkabınızın Aynı Renk Olması Gerekmez

Geçmiş yıllardan günümüze kadar, ayakkabı çanta kombinasyonun da yanlış bilinen bir gerçek olarak, çanta ve ayakkabının aynı renk olması gerektiği algısı oluşturulmuştur. Ayakkabınızla renk ve model konusunda aynı olan bir çanta kullanmanız gerekmez. Bu düşüncenin aksine, çanta ve ayakkabının zıt olarak kullanmanız size daha farklı bir tarz katacaktır.

Abartıdan Uzak Durun Tek Bir Odak Noktası Yakalayın

Giyiminizde fazla abartıdan uzak durun, aksesuarlarınızla tek bir odak noktası yakalamak, size her zaman daha iyi bir görünüm katacaktır. Parlak ışıltılı elbiseler, koyu renklerde göz makyajı, kırmızı bir ruj, birde bunların yanına büyük abartılı bir aksesuar eklerseniz, gerçekten hoş bir görüntü elde etmeniz mümkün olmayacaktır. Bunun yerine sade ve abartıdan uzak bir kıyafet seçimi, hafif bir makyajın yanında dikkat çeken bir aksesuar kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece odağı tek bir noktaya toplayarak tarzınızla bütün ilgiyi üzerinize çekmek mümkün olacaktır.

Doğru aksesuar seçimi

Doğru aksesuar seçimi

Asla Bir Gece Elbisesiyle Saati Aynı Anda kullanmayın

Aksesuar olarak saat kullanmak, her zaman size hoş bir görüntü vermeyebilir. Spor kıyafetlerinizle saatinizi kombin yaparsanız, tarz bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı etkiyi bir gece elbisesiyle saati kullanırsanız, hoş bir görünüm olmayacaktır bu yüzden gece elbiseleriniz de saat yerine kıyafetinize uygun şık bir bileklik tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Kıyafetinizi Pastel Tonlarda Tercih Ediyorsanız Ayakkabı Ve Çantanızı Siyah Kullanmayın

Eğer pastel tonlarda bir kıyafet tercih ediyorsanız, aksesuar olarak ayakkabı ve çanta seçimini siyah kullanmayın. Ayakkabı ve çantanın siyah olması, çok sert ve kaba duracaktır. Bu nedenle böyle bir seçim yapmanızı tavsiye etmiyoruz.

Eldiveninizi Kıyafetinizdeki Bir Detayla Aynı Renk kullanın

Eldiven kış aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından bir tanesidir. Kış aylarının soğuk olması nedeniyle, ellerimizi ısıtırken hem de doğru bir seçim kıyafetimize farklı bir tarz katmaktadır. Aksesuar olarak eldiven kullanmak istiyorsanız, mutlaka kıyafetinizde bulunan küçük bir detayla, kemerinizle veya rujunuzla aynı renk kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Kıyafete göre aksesuar seçimi

Kıyafete göre aksesuar seçimi

Yüzük Seçiminde İnce Yüzükler Kullanın

Aksesuar olarak ellerimize takacağımız birkaç tane yüzükle kıyafetlerimize tarz katabiliriz. Bunu yaparken doğru bir yüzük seçmemiz önem taşıyor. Kalın yüzükler kısa parmakları, olduğundan daha kısa gösterir. Bu nedenle ince yüzük seçmenizi tavsiye ediyoruz. Böylece parmaklarınız olduğundan daha uzun gözükecektir.

 

Bir önceki yazımız olan 2018 Güneş Gözlüğü Modası, Trend Gözlükler başlıklı makalemizde gözlük modası, güneş gözlüğü ve retro desenli gözlük hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yazın

BENZER YAZILAR

REKLAM ALANI

HTML de dahil olmak üzere herhangi bir çok satırlı dize girişi biçimini kabul eder.