Nefis Bilgi

Yüzme İle Zayıflama


Yüzme İle Zayıflama

Yüzme İle Zayıflama

Yüzme, kasların çalıştırılması ve kalorilerin yakılması konusunda bilinen egzersizlere oranla iki kat daha fazla etki yapmaktadır. Vücudu oldukça hareket ettirmesi ve bu hareketlenmelerin kuvvetli olması bakımından yüzme sporu zayıflama konusunda çok etkili olmaktadır. Özellikle spor ve egzersizlerle yakından ilgili olan kişilere yüzme ile zayıflama yöntemi önerilebilir.

Yüzme yöntemini özellikle yaz aylarında çok rahat uygulayabilirsiniz. Ancak kış aylarında deniz ve açık havuzlara girme imkânı olamayacağı için, kapalı ve ısıtmalı havuzlarda bu sporu yapabilirsiniz. Uzmanlar bu konuda özellikle yüzme sporunun, diğer tedavi yöntemleriyle birlikte yapılması gerektiğini önerir. Bu yöntem de daha çok diyet programı olmaktadır. Sağlıklı ve düzenli bir diyet programıyla eş zamanlı olarak yüzme sporunu yaptığınız zaman ciddi derecede kilo vermeniz mümkün olacaktır.


Yüzmeye başlarken dikkat edilecek bazı noktalar bulunmaktadır. En dikkat edilmesi gereken nokta, yüzme sporuna başlarken karnınızın dolu olmamasıdır. Yemek yedikten hemen sonra yüzmeniz çok zararlıdır. Bu gibi durumlarda bacaklarınıza kramp girme riski çok fazladır. Bunun için yemek yedikten en az 1 saat boşluk yaratmalısınız ve bunun ardından yüzmeye başlamalısınız.

Yüzme sporuyla yapılacak olan zayıflama yönteminde özellikle karın, kalça ve basen bölgesinde ciddi derecede kilo kayıpları olabilir. Yüzme sporu, diğer egzersizlere oranla daha az yoran bir spordur. Diğer sporlara oranla etkisinin daha fazla olmasının yanında yüzme sporu daha az yorgunluk yaratır. Bunun nedeni de, suyun rahatlatıcı etkisiyle alakalıdır.

Bir önceki yazımız olan Kilo Almanın Yolları, Kilo Almak İçin Ne Yapmalıyım başlıklı makalemizde kilo ve kilo almak hakkında bilgiler verilmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ