Nefis Bilgi

Yatak Odası Dekorasyon Önerileri


Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Yatak odası yorucu bir günün ardından kafamızı dinleyebildiğimiz ve dinlendiğimiz en önemli alandır. Hem rahat uyuyabilmemiz açısından konforlu olması hem de baktığımızda içimizi ferahlatan rahat ve güzel bir ortam olması gerekmektedir.

Yatak odası dekorasyon önerileri

Bilinebilecek dekorasyon fikirleri ile küçük ve büyük yatak odaları için harikalara yaratmak mümkündür. Öncelikle küçük yatak odalarında kesinlikle açık renk mobilya ve açık renkte duvar boyası kullanılmalıdır. Açık tonlar küçük mekânları olduğundan daha geniş göstermektedir. Küçük yatak odasına sahipsek duvar rengi olarak koyu tonlar tercih etmemeliyiz. Parkeler açık kahve tonlarında olursa bu o mekâna otantik, yumuşak bir hava katacaktır. Aydınlatma noktasında çok büyük olmasa da taşlı ya da çiçekli güzel bir aydınlatma olabilir. Küçük yatak odalarında dolabım sürgülü olması yer açısından bize avantaj sağlayacaktır.

Yatak odası dekorasyon önerileri


Büyük yatak odalarında farklı tonlar tercih edilebilir fakat duvar renginde tercih edilecek açık tonlar o mekânı çok daha ferah gösterecektir. Büyük yatak odalarında tek bir duvara uygulanacak çiçekli ya da asimetrik duvar kâğıtları da ortama farklı bir hava katacaktır. Büyük yatak odalarında aydınlatma önemlidir. Krem ya da pudra tonlarında tercih edilecek halılar odayı güzel gösterecektir. Konulacak renkli küçük biblolar da şirin bir görünüm katacaktır. Çocuk yatak odalarının dekorasyonu da çok önemlidir. Çocukların içini karartmayan hatta halı ya da yatakta kullanılacak çizgi film karakterleri güzel bir fikir olacaktır. Öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta açık renk mobilya ve duvar renginin olumlu etki yarattığıdır ve bu bağlamda yatak odamızı düzerken bunlara dikkat etmemiz gerekir.

 

 

 

 

 

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ