Nefis Bilgi

Uykusuzluğa Ne İyi Gelir, Uykusuzluğa İyi Gelen Bitki Çayları


Uykusuzluğa Ne İyi Gelir, Uykusuzluğa İyi Gelen Bitki Çayları

Uykusuzluğa İyi Gelen Bitki Çayları

Yediden yetmişe her insanın karşılaşabileceği bir problem olan uykusuzluk sorunu, kronik olarak ortaya çıkabileceği gibi, bazı gündelik etkenlerle de ortaya çıkabilir. Özellikle günümüzde depresyon gibi ruh halleri dolayısıyla uykusuzluk problemleri ortaya sıkça çıkabilir.

Uzmanlar özellikle uyku problemi karşısında hap kullanmanın yan etkilerinden bahseder. Bu tarz problemin tedavisinde ilk çözüm yöntemi olarak her zaman bitkisel çaylara başvurulabilir. Zira günümüzde etkisi kanıtlanmış ve uykusuzluğa iyi gelen bitki çayları sıklıkla bulunmaktadır.

Şerbetçi Otu

Şerbetçi otu bira yapımında kullanılan bir bitki olarak bilinmektedir. Ancak uyku öncesi alkol tüketimi kesinlikle zararlı olduğu için, bu bitkiyi saf halde değil, çay şeklinde tüketmeniz önerilir. Şerbetçi otunun hafif acı bir tadı bulunmaktadır. Tüketirken bu acı tadı bastırmak amacıyla içerisine papatya karıştırabilirsiniz.


Papatya Çayı

Papatya çayı çok eski zamanlardan bu yana kullanılan ve uykusuzluk konusunda etkisi bilinen bir bitkidir. Papatya çayı özellikle kaygı giderici ve sakinleştirici özelliği ile bilinir. Bu etkisi bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Bu bakımdan uzmanlar da papatya çayını bu konuda tavsiye eder. Papatya çayı, tüm bitkisel çaylar arasında en zararsız çay olarak bilinir. Yani bünyede herhangi bir ters etki kesinlikle yaratmaz. Yani uyku problemi çekmeyen bir kişi, bu çayı tüketerek uyku problemi yaşamaz. Papatya çayının vücuda hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

Kedi Otu

Kedi otu, birçok Avrupa ülkesinde reçetesiz uyku ilacı olarak satılmaktadır. Bu çayın özellikle beyindeki sakinleştirici özelliği olan kimyasallar üzerinde etkili olduğu söylenir. Uyku haplarıyla çok benzer özellikle olan kedi otu, uyku haplarının aksine hiçbir şekilde bağımlılık yaratmaz. Kedi otundan etkili bir çözüm alabilmek için ortalama olarak 2 hafta gibi bir süre beklemeniz gerekebilir. Ayrıca bu çayın üç aydan daha uzun bir süre kullanılmaması da önerilir.

Bir önceki yazımız olan Google Adsense Başvuru Formu Doldurma başlıklı makalemizde adsense, adsense alma ve google adsense hakkında bilgiler verilmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ