Nefis Bilgi

Tunus İşi Patik Modelleri, Tunus İşi Patik Örnekleri


Tunus İşi Patik Modelleri, Tunus İşi Patik Örnekleri

Tunus İşi Patik Modelleri

Kışın soğuklarından kurtulma için yıllarca büyüklerimiz patikler örüp giyip giydirdiler. O eski popülerliği kalmasa da patiklerin hala birçok kişi patiklerden vazgeçememekte özellikle gelinlerin çeyizinde başköşede yerini almaktadır. Birçok patik modeli vardır bunlardan en çok beğenilen ve kullanılan patik modellerinden biride Tunus işi patiklerdir. Hem görüntüsü güzel hem de yapımı kolaydır. Tunus işi patik modelleri çok çeşitlidir. Yaratıcılık kullanılarak birden fazla model zevke göre yapılabilir. Zaman geçirmek için iyi bir hobi, genç kızların çeyizinin vazgeçilmezi ve sevdiklerimize güzel bir hediye olabilir Tunus işi patikler.

Tunus İşi Patikler Nasıl yapılır? 

Tunus patik yapmak için ilk iş 20 zincir çekilir. Bu zincirler çok sık yapılmaması çok önemli. İçinden ilmek çıkarmalı her zaman ki gibi. Normal boylarda örülecekse 6 sıra 20’li zincire devam edilir. 7. Sıraya geldiğimizde motife başlayabiliriz. Genelde çiçek desenleri kullanılsa da yaratıcılığınızı kullanarak birçok motifi uygulayabilirsiniz. Motif çıkartılırken çift ip kullanılır motifin rengi ve ana renk aynı anda örülür.


Patiğin sonuna doğru parmak olacak bölüme geldiğimizde örgünün bir tarafında kalan dik ilmeklerden ilmek çıkartılır iki ilmek birlikte örülür. Bu parmak kısmına kadar yapılanların aynısını diğer taraf içinde uyguluyoruz. Tabanı için ön taraftan gelen 9 ilmeği çıkarmalıyız. Sıra son kısımlara geldiğinde ilmek ekleme yapmalıyız. Böylelikle taban bölümünü de bitirmiş oluruz. Dilediğimiz gibi bir Taban süsü ekleyerek Tunus işi patiği bitirmiş oluruz. Tunus işi patik yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli konularda biride şiş seçimidir. Bu patik modeli için tığ şiş adı verilen şiş modelinin 3 numarası kullanılmalı. Seçilen yün çok kalın olmamalı bu 3 numara tığ şişte örerken zorluk yaratabilir.

Bir önceki yazımız olan Yelek Modelleri Bayan, Tesettür Yelek Modelleri başlıklı makalemizde tesettür yelek modelleri, yelek ve yelek modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ