Nefis Bilgi

Tesettür Şal Modelleri


Tesettür Şal Modelleri

Tesettür Şal Modelleri

Tesettürlü bayanlar bundan yıllar önce sadece eşarp kullanıyorlardı. Şal kullanımı yaklaşık olarak 6-7 sene önce başladı diyebiliriz. Özellikle genç kızlar ve tesettüre girmeye yeni başlamış olan bayanlar arasında popüler olan şallar, gün geçtikçe daha fazla çeşidi ile karşımıza çıkmaktadır.

Tesettür şal modelleri

Tesettür Şal Modelleri gün geçtikçe çoğalmaktadır. Gerek renk olarak gerekse desen olarak çok farklı tasarımlar göz kamaştırmaktadır. Son zamanlarda revaçta olan model ise çıtçıtlı şal modelidir ve kullanımı oldukça kolaydır. İğne ya da firkete kullanmaya gerek kalmadan saniyeler içinde bağlanabilen çıtçıtlı şallar tesettürlü bayanların hayatını kolaylaştırmaktadır. Şal modelleri arasında çıtçıtlı, püsküllü, dantelli, ipek, penye, şifon ve kendinden desenli olanları sayabiliriz. Tesettüre girmeye karar vermiş olan bayanlar artık arkadaşlarına gerek telefonla ulaşarak, gerek yüz yüze, gerekse sosyal medya üzerinden ya da forumları kullanarak eşarp mı yoksa şal mı kullanmalıyım? Hangisi bana daha çok yakışır? Gibi sorular yöneltmekte ve ona göre hareket etmektedir.

Tesettür şal çeşitleri


Gözlemlerimden yola çıkarak diyebilirim ki; 20-40 yaş grubundaki tesettürlü bayanlar arasında daha çok şal tercih edilmektedir. 40 yaş üstü bayanlar eşarp kullanmaya alışkın olduklarından şal bağlamayı becerememektedir. Artık şal bağlama tekniklerinin anlatıldığı videolara ulaşmak daha kolaydır ve hiç şal kullanmamış ya da yeni kapanmış bir bayan bu videoları izleyerek rahatlıkla şal bağlayabilir. Tesettürlü bayanlar tarafından şalın tercih edilmesinin bir nedeni de daha genç görünmemizi sağlamasıdır.

Tesettürlü bayanlar

Tesettürlü bir bayan için o kadar çok şal modeli var ki hangi modeli kullanmak konusunda karar vermeleri zordur. Spor kıyafetlerle şal kullanmak daha caziptir diyebiliriz. Yani şal daha rahat ve pratiktir eşarba göre. Tabi ki ipek olan şallar bunun dışında tutulmalıdır. Aslında şal ya da eşarp farketmez hangisi size yakışıyorsa onu kullanın.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Ceket Modelleri 2017 başlıklı makalemizde ceket, ceket modelleri ve tesettür ceket hakkında bilgiler verilmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ