Nefis Bilgi

Tesettür Şal Modelleri, Trend Şal Kombini


Tesettür Şal Modelleri, Trend Şal Kombini

Tesettürlü Bayanlarda Şal Seçimi

        Her kadın beğenmek ve beğenilmek ister. Öğrencilerin, genç kızların, çalışan veya ev hanımı olan kadınların istediği şeylerden biri de, kendi tarzını oluşturmaktır. Giydikleri kıyafetlerle, gittikleri ortamlarda beğeni görmek isterler. Tesettürlü kadınlar da her kadın gibi bu arzusu vardır.

Tesettür şal modelleri

Tesettür şal modelleri

Kıyafet seçiminde tesettür giyimi tercih eden kadınlar için, tarzlarını oluşturmak biraz daha zordur. Çünkü aksesuar seçimini titizlikle yapmaları gerekmektedir. Tesettürlü bir kadının en önemli aksesuarı eşarplar ve şallardır. Kıyafetlerinde oluşturdukları tarza uygun bir şal seçmeleri gerekmektedir. Bu yazımızda kıyafet seçimine göre nasıl şal seçilir, konusunda sizlere bilgi vermek istedik.

Şal modelleri, şal örnekleri

Şal modelleri, şal örnekleri

Salaş Kıyafetlerde Şal Seçimi

Salaş kıyafetlerde şal seçimi, özellikle genç kızların veya spor ve dinamik bir karaktere sahip olan kadınların, daha rahat bir görünüm elde etmek için tercih ettiği bir bağlama seçimidir. Bol hırkalar, salaş kazaklar ile bağlanan şallar da biraz daha bol bağlanmalıdır. Eşarbın ya da şalın sadece renk seçimi değil, dokusunda spor bir tarza uygun olması gerekmektedir.

Tesettür şal kombinleme

Tesettür şal kombinleme

Bulunduğu mevsime göre ipek şallar yerine, salaş bir görünüm elde etmek için daha pamuklu ve yünlü şallar seçmeleri gerekmektedir. Tesettür giyime uygun giyinen bayanların, şalları arkadan sıkı bir şekilde bağlamak yerine, daha gelişi güzel omuzlarına atmaları gerekmektedir. Böylelikle stillerine uygun başörtü seçimiyle salaş tarzını tamamlayacaktır.


Maskülen Tarzda Kıyafetlerde Şal Seçimi

Kadınların vazgeçemediği şeylerden bir tanesi de, maskülen tarzdaki kıyafetlerdir. Tesettür giyim içinde yeni bir stil olarak karşımıza çıkmaktadır.Bildiğimiz gibi daha çok koyu renklerin ağırlıkta olduğu bu kıyafetlerle şallarını kombin etmek isteyen kadınların, abartılı ve fazla desenli şallardan uzak durmaları gerekmektedir.Çünkü maskülen tarzdaki kıyafetlerin daha net ve keskin bir çizgisi vardır.

Şal eşarp modelleri

Şal eşarp modelleri

Eşarp ya da şal seçerken de bu tarza uyum sağlamanız için, daha klasik tarzda tercihlerde bulunmanız gerekmektedir. Eşarpları iki ucundan tutup boynu çok sıkmayacak şekilde, arka tarafını dışta bırakarak bağlamanız gerekmektedir. Böylelikle maskülen tarzdaki kıyafetlerinize, uygun bir bağlama yapmış olacaksınız.

Spor Kıyafetlerde Şal Seçimi

Daha çok genç kızların veya rahatına düşkün olan kadınların, tercih ettiği spor kıyafetler, eğer doğru kombin edilirse tarz bir görünüm elde etmek mümkündür. Tesettür giyimde de spor şıklığı yakalamak isteyen kadınların sayısı oldukça fazladır. Spor şıklık elde etmek istiyorsak, dikkat çeken nokta başörtüsü değil giydiğimiz kıyafetler olmalıdır. Bu yüzden daha sade seçimlerde bulunup, şallarınızı içte kalacak şekilde iki ucundan tutup bağlamanız gerekmektedir.

Şal modelleri türban

Şal modelleri türban

Klasik Kıyafetlerde Şal Seçimi

Klasik kıyafetler daha çok iş hayatında kullanılmakla beraber, bazı kadınların günlük kıyafet seçiminde de yerini korumaktadır. Tesettürlü bir bayan klasik bir kıyafet tercih ettiğinde, daha çok şal yerine eşarp kullanmasını tavsiye etmekteyiz. Eğer şal kullanılmak isteniyorsa desenlerle sporlaştırılmış şallar yerine, daha düz şalların tercihi klasik kıyafetlerinizle uyum sağlayacaktır.

2018 tesettür abiye şal modelleri

2018 tesettür abiye şal modelleri

Abiye Kıyafetlerde Şal Seçimi

Düğünlerin ve davetlerin vazgeçilmez tercihi olan abiye kıyafetler, hayatlarının belirli dönemlerinde her kadının mutlaka tercihleri arasına girmiştir. Tesettürlü kadınlar için abiye kıyafete uygun şal seçimi oldukça zor olmaktadır. Abiye kıyafetimiz için şal seçerken, abiyemizin kumaş ve renk dokusuna uyumlu olmasına önem göstermemiz gerekmektedir. Kıyafetle başörtüsü aynı renk ve dokuda olmak zorunda değildi. Kıyafetin üzerindeki herhangi bir desenle veya renkle uygun şal veya eşarbı seçtiğimizde, bağlama biçimi önem taşımaktadır.

Tesettür şal modelleri abiye

Tesettür şal modelleri abiye

Toplumumuzda düğün ve davetler için kuaföre saç yaptırmak, tesettürlü bayanlar için kuaföre başörtüsü bağlatmak yerini almıştır. Eğer daha hoş bir görüntü elde etmek istiyorsanız, kuaförlerde abartılı taşlarla süslenmiş değişik bağlama şekilleri yerine, zaten yeterince abartılı olan abiyenizi sade bir bağlama şekliyle şallarınızı kombin etmeniz sizlere daha tarz bir görünüm katacaktır.

Tesettür abiye şal

Tesettür abiye şal


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ