Nefis Bilgi

Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?


Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir

Genellikle burun çevresinde ve yüz bölgesinde oluşan siyah noktalar insanlara rahatsızlık vermektedir. Görünüş açısından da olumsuz bir görüntü yaratan bu siyah noktalar konusunda birçok insan bazı hatalar yaparak siyah noktaların oluşumunu arttırmaktadır. Özellikle yüz üzerindeki siyah noktaları sıkarak geçirmeye çalışan kişiler büyük hata yapmaktadır. Siyah noktaları sıkmak yüz üzerinde tahriş yaratabildiği gibi, bu noktaların sıklaşmasına da neden olabilir.

Yüz üzerinde siyah noktaların oluşmasının en büyük nedeni ise yüz bölgesinde oluşan enfeksiyonlardır. Bunun nedeni ise yüz bölgesinin temiz tutulmaması ve maalesef yanlış kozmetik ürünleri kullanmaktan geçmektedir. Özellikle kadınların aşırı makyaj yapması ve gece uyurken bu makyajın temizlenmemesi nedeniyle siyah nokta sorunlarıyla uğraşabilir. Siyah nokta oluşumunun önüne geçmek için öncelikle yüz bölgesinin temiz tutulması gerekir. Gün içinde sık sık uygun temizleyicilerle yüz bölgesinin temizlenmesi çok önemlidir.

Siyah nokta nasıl temizlenir, siyah nokta kurtulma yolları

Yüz bölgesinde oluşan siyah noktalar nasıl temizlenir diye bakılacak olursa, bahsettiğimiz üzere bu siyah noktaları sıkmak büyük bir hata olacaktır. Bu konuda birkaç uygulama ile bu noktalardan kurtulmak mümkündür. Bu uygulamalardan en bilineni, buhar uygulamasıdır. Bir tencerede kaynatacağınız suyun buharı ile gözeneklerinizi yumuşatabilir ve siyah noktaların oluşumuna engel olabilirsiniz. Başınızı bu sıcak bu buharının üzerine getirin ve baş bölgenizin üzerine buharın etrafa kaçmaması için bir örtü örtün. Bu yöntemi peş peşe farklı günlerde uygulayarak etkili bir sonuç alabilirsiniz.


Yine burun ve yüz bölgenizdeki siyah noktaların üzerine diş macunu uygulaması yaparak bu noktalardan kurtulabilirsiniz. Beyaz renkte olan diş macunlarını bu siyah noktaların üzerine sürerek bir uygulama yapabilirsiniz. Ayrıca siyah noktalarla mücadele etmek için birçok farklı maskeyi de kullanabilirsiniz. Bal maskesi, limon-yoğurt maskesi gibi etkili tarifleri bu bölgeye uygulayarak siyah nokta oluşumuna engel olabilirsiniz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ