Nefis Bilgi

Siyah Noktalar İçin Yumurta Akı


Siyah Noktalar İçin Yumurta Akı

Siyah Noktalar İçin Yumurta Akı

Siyah noktalar ciltte görünümleriyle hoş durmaz. Siyah noktalar gözeneklerde yağın ve kirin birikmesiyle meydana gelir. Cilt temizlenmezse zamanlar burada sivilceler meydana gelerek sizi daha fazla rahatsız edebilir. Bu sorun sadece ergenlik çağında yaşanmaz. Hemen hemen her yaştaki insanı rahatsız eden bir durumdur. Yumurta akı maskesi nazik ciltli insanlarda sorunlara sebep olabilir ve kızarıklıklar meydana gelebilir. Bu yüzden siz önce küçük bir bölgeye yumurta akını sürerek deneyebilir ve ciltte tahrişe sebep olup olmadığını görerek içiniz rahat bir şekilde bu maskeyi yapabilirsiniz.

Yumurta akı ile siyah noktalarınızı doğal yollar ile yok edebilirsiniz. Bunun için öncelikle yüzünüzü temizleyerek işe başlamalısınız. Yüzünüzü bir jel ile temizlemelisiniz. Ardından yüzünüz bu kar yardımı ile yumuşatmalı ve gözeneklerinizi açmalısınız. Bunu için suyu kaynatabilirsiniz. Ardından suyu bir kaba koyabilir ve odanıza getirebilirsiniz. Buhardan daha fazla yararlanmak için yüzünüzü buhara tutarken kafanıza bir çarşaf kapatıp buhardan daha fazla yararlanabilirsiniz. Siyah nokta yumurta akı ile nasıl temizlenir? Yüzünüzü yumuşatıp gözeneklerinizi açtıktan sonra yumurta akını süremeye başlayabilirsiniz.


Yüzünüze yumurta akını sürüp üzerine ince bir türde peçete ile yapıştırınız. Üzerine yine yumurta akını sürmelisiniz daha sonra üzerine yine peçete kaplayıp yumurta akını sürün ardından yine peçete yapıştırın. Bu maskeyi yüzünüzde 20 dakika bırakın. Yüzünüzde bu karışım toparlama işlemi de yapacaktır. Aynı zamanda bu maske kolajen içerdiğinde yüzünüze yararlı olacaktır. Yirmi dakika bekledikten sonra peçeteleri yüzünüzden çıkardığınızda siyah noktaların peçeteye yapıştığını göreceksiniz. Yüzünüzü ılık su ile yıkayınız. Bu maskeyi belirli zamanlarda tekrarlayabilir ve siyah noktalardan tamamen temizleyebilirsiniz. Daha sonra cildinize nemlendirici ile destek sağlayabilirsiniz. Yumurta akı cildinizde sıkılaşmaya ve gözeneklerin küçülmesine de yardımcı olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Siyah Nokta Sıkma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. etüthane dedi ki:

    Siyah noktalar bendede var bir türlü geçmiyor belki bu geçirebilir.

BİR YORUM YAZ