Nefis Bilgi

Sivilce Lekelerin Çözümü, Kırmızı Sivilce Lekeleri


Sivilce Lekelerin Çözümü, Kırmızı Sivilce Lekeleri

Sivilce Lekelerine Çözümü

Ergenlikle başlayan sivilceler herkesin hayatı boyunca karşılaştığı baş belasıdır. Bir de geçmeyen lekeler bırakmışsa insanı strese sokan bir durumdur. Çünkü dış görsellik ne kadar iyi ise kişinin kendine olan güveni o kadar fazla olur. Bu lekeler de bakıldığında ilk dikkat çeken yüzümüzü kötü gösterebilir.

Cilt lekeleri nasıl geçer

Özellikle sivilce çıktığı anda sıkan ve kanatan kişilerde kırmızı sivilce lekeleri meydana gelir. Bazen bu lekeler kendiliğinden geçebildiği gibi kalıcı da olabilir. Bizi strese sokan bu kırmızı sivilce lekeleri nasıl geçer sorusunun cevabını doğal ürünlerde arayanlar için birkaç örnek vermek mümkündür.

Sivilce tedavisi, sivilceler nasıl geçer


Kırmızı Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer

Bu konuda her şeyden önce dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sivilcelerin sıkılmamasıdır. Özellikle kimyasal kozmetik kullanmak istemiyorsanız evde kendi kendinize hazırlayabileceğiniz tarifler sunulabilir.

Kozmetikler: Cilt rengini açıcı dut özü, C vitamini, meyan kökü ve hidrokinon içeren kremler kullanılabilir.

Kimyasal peeling: doktor kontrolünde yapılan soyma işlemi şeklindedir.

Yemek sodası: 1 çay kaşığı yemek sodası ile 2 çay kaşığı suyu karıştırıp yüzünüzdeki lekeli kısımlara sürün. Birkaç dakika bekledikten sonra yıkayın.

Limon: Limon suyunu pamuk yardımıyla leke izi olan yerlere ovarak sürün ve bekleyin. 10-15 dakika sonra yıkayın. Bu işlem güneşin yan etkilerine karşı gece uyumadan önce yapılırsa daha iyi olur.

Buz: ister yeni sıkılmış olsun ister zaman geçmiş olsun sivilce lekelerinin üzerine buz konulursa ve ovulursa kızarıklığı alır.

Sivilce lekelerine çözüm

Sonuç olarak ne kullanılırsa kullanılsın sağlıklı ve güzel bir cilt için cilt mutlaka düzenli olarak temiz tutulmalıdır. Gece uyumadan önce varsa makyaj temizlenmeli, o halde uyunmamalı; günün tozu kiri yıkanarak arındırmalıdır. Kirli bir cilt her türlü tehdide açık olur. Yüz temizleyici ile yıkanan ve temizlenen cilde sonrasında tonik veya doğal gülsuyu sürülerek sıkılaşması sağlanarak gözenekler sıkılaştırılarak lekelerin görünümünün azalması sağlanabilir.

Bir önceki yazımız olan Kaş Kalınlaştırma, Doğal Kaş Kalınlaştırma Yöntemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ