Nefis Bilgi

Sevgilinizle İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler


Sevgilinizle İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sevgilinizle İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sevgili ile ilk buluşma konusu, en rahat insanlar için bile stresli bir deneyimdir. İlk buluşma öncesinde uzun süre ve sıklıkla bir iletişim bulunuyorsa, bu durum stres miktarını azaltacaktır. Ancak yeni bir tanışıklık söz konusu ise ve sevgili ile iletişim anlamında yoğun bir paylaşım geçmişi yoksa stres unsuru artacaktır. Her halükarda stres var olacağından, bunu doğal karşılamak gerekir. İlk buluşma deneyiminin kusursuz geçmesi için öncesinde sevgilinizle ilk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler konusunda net bir fikre sahip olmak şarttır.

Doğru Mekan Seçimi

İlk buluşmada dikkat edilmesi gereken ilk konu, buluşma öncesinde belirlenen yerin doğru seçilmesidir. Buluşulacak yer, mümkün olduğunca sessiz ve sakin bir mekân olmalıdır. Yüksek bir sesle müzik yayını yapılan bir yerde iletişim sorunlarını kaçınılmaz olacaktır. Oysa doğru iletişimin kurulabilmesi ilk buluşma adına en önemli noktadır. Sessiz ve sakin bir mekânda, doğru iletişim kurmak ve keyifli bir sohbet yakalayabilmek önemlidir. Eğer mümkünse, ilk buluşma için alkollü bir ortam tercih edilmemelidir. Ancak alkol kullanılan bir mekan seçilmişse ve buluşulan kişi alkol kullanmayı tercih ettiyse eşlik etmek uygun olacaktır. Ama asla bir kadehten fazla alkol alınmamalıdır. Alkolün olumsuz etkilerinin buluşmayı mahvetmesinin önüne böylelikle geçilebilir.


Seviyeyi Korumanın Önemi

Sevgiliyle ilk buluşma herkes için coşkulu ve heyecan vericidir. Ancak her şeye rağmen dengeyi korumakta fayda var. İlk buluşmada her iki taraf da heyecanlı olacaktır. Bu nedenle sıcak bir sohbet ve göz teması kurulması yakınlığı kurmada ilk adım olacaktır. Ancak fiziksel temas asla abartılmamalıdır. Konuşurken abartılmadan küçük dokunuşlarda bulunulabilir. Fakat kesinlikle abartılmamalıdır. İlk izlenim çok önemlidir ve kişi imajını yanlış yansıtmamalıdır. Soğuk tavırlar itici olabileceği gibi fazla sıcak tavırlar da itici ve basit bir imaja neden olabilir. Bu nedenle hassas bir denge yakalamak gereklidir.

Konuşma Ve Dinlemenin Dengesi

İlk buluşmada çok konuşmak da, az konuşmak da olumsuz bir etki yaratabilir. Çok konuşmak, dinleyici için bir süre sonra sıkıcı bir hal alabilir. Az konuşması ise kişinin sıkıldığı ve isteksiz olduğu izlenimini yaratabilir. Sevgilinizle ilk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemlisi konuşma ve dinleme dengesinin sağlanmasıdır. Kişi, kendisi hakkında bilgi veren konulardan bahsetmeli ve karşısındakini de konuşmaya teşvik etmelidir.

Her iki tarafından yeterli miktarda kendisinden bahsetmesi, ilk buluşmanın verimli geçmesini sağlar. İlk buluşmada her anlamda denge sağlanmalıdır. Bu dengeye samimiyet de dahildir. İlk buluşmada cinsel yakınlaşmadan kaçınmakta fayda vardır. Sadece ilk buluşma değil, ilk birkaç buluşmanın tamamında kişiler birbirlerini tanımaya odaklanmalıdır. İlişkinin diğer unsurları zaman içerisinde gelecektir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ