Nefis Bilgi

Pilatesin Faydaları Ve Temel Pilates Hareketleri


Pilatesin Faydaları Ve Temel Pilates Hareketleri

Pilatesin Faydaları Ve Temel Pilates Hareketleri

Günümüzde insanlar arasında popüler olmaya başlayan pilatesin faydaları fiziksel yönden olduğu kadar ruhsal olarak da vardır. İnsanlar fiziksel görüntülerine önem vermeye başladığından beri bunun ruh sağlığını da etkilediği bilinmektedir. Kilo insanlar arasında büyük bir sorun teşkil ederken pilates yaparak vücudunu şekillendirmeye başlayan insanlar ruhsal olarak da rahatlama yaşamaktadırlar.

Pilatese başlayan bir kişi ilk önce doğru hareketlerin nasıl yapıldığı hakkında bilgi almalıdır. Eğer yanlış şekilde öğrenilen bir pilates hareketi uygulanmaya çalışılırsa vücutta eğrilikler, çıkıklar gibi sorunların meydana gelmesi kaçınılmaz bir hal alacaktır. Bundan dolayı pilates yapmaya karar veren kişinin uzman kişiden bilgi alması gerekmektedir. Bazen kişilerin vücut yapıları pilates yapmak için uygun olmayabilir. Bunu öğrenmenin en kolay yolu bu konuda uzman bir kişiye danışmaktan geçer.


Pilates birçok uzmana göre kişiye iyi gelen bir yöntemdir. Bunun pek çok faydasını görmek mümkündür. Bu faydalar;

1.Daha düzgün bir duruşa sahip olmak: Pilates sayesinde kişiler daha dik bir duruşa sahip olmaya başlayacaklardır. Bu duruş sayesinde hem daha özgüvenli hem de daha uzun görünmeniz kaçınılmazdır.

2.Bütün vücudun egzersize dahil olması: Çoğu egzersizin amacı bölgesel zayıflamaktan geçer. Ama pilates yapan kişi tüm vücudunu aynı anda çalıştırdığı için vücut orantılı bir şekilde şekil almaya başlayacaktır.

3.Vücutta rahatlama etkisi: Vücudumuza salgıladığı mutluluk hormonu sayesinde kendinizi daha gevşemiş, rahat ve huzurlu hissetmeniz mümkündür.

4.Uyku düzeni : Düzenli bir şekilde yapılan pilates vücudun kendisini uykuya daha rahat bırakmasını sağlayacaktır.

5.Boyunuzun daha uzun gözükmesi: Boyunuzu uzatma gibi bir etkisi olmasa da daha dik durmaya başlayacağınız ve kemiklerinizin şekillenmesinde etkili olmaya başlamasına yardımcı olacağınız için boyunuzun daha uzun görünmesini sağlamanız mümkündür.

Daha sağlıklı ve huzurlu bir yaşam için pilates tercih edilmesi gereken egzersizlerin en başında saymak mümkündür.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Tırnak Yeme Alışkanlığı Nasıl Bırakılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ