Nefis Bilgi

Pardesü Dünyası, Tesettür Pardesü Modelleri


Pardesü Dünyası, Tesettür Pardesü Modelleri

Tesettür Pardesü Modelleri

Pardesü kelime anlamı olarak öbür giysilerin üzerine giyilen ve serin havalarda kullanılan ince üstlük demektir. Pardesü tesettürlü bayanlar tarafından kullanılan bir dış kıyafettir. Dışarı çıkarken kullanılan ve normalde giydiğimiz kıyafetlerimizin üzerine giyilen bir giysidir. Pardesü tesettürlü bayanların bir kısmı tarafından tercih edilir. Aslında tesettürü tam anlamıyla yaşayan kadınlar pardesüyü kullanmaktadır diyebiliriz. Çünkü Kuran-ı Kerim’de kadınların vücut hatlarını gizlemek adına dışarı çıkarken dış kıyafetini giymelerinden bahsedilmektedir.

Pardesü modelleri

Tesettür Pardesü Modelleri; aşağıya doğru genişleyen ve daralan pardesüler olarak iki gruba ayrılır. Bunun yanı sıra fermuarlı ve gizli düğmeli pardösü, hakim yaka ve bisiklet yaka pardösü modelleri de bulunmaktadır. Pardesüde en önemli detay rengidir. Pardesü almak için bir mağazaya gittiğimizde karar vermemiz gereken ilk konu hangi renk alacağımızdır. Yaz aylarında giyilebilecek pardesüler daha çok ekru, tozpembe beyaz krem ve turkuaz renklerinde olmalıdır. Kış mevsimi için ise daha kalın kumaşlara sahip ve daha koyu renkler tercih edilmelidir. Pardesü modelleri arasında fiyonk, kurdele ve düğme süslemeli pardesüler olduğu gibi bağcıklı ve kemerli pardesüler de bulunmaktadır. Pardesü ile birlikte giyilecek ayakkabı olarak daha çok babet tercih edilmektedir. Babetlerin de rengine ve desenine dikkat etmeliyiz.

Pardesü modelleri


Tesettür pardesü seçiminde yukarıda anlatılan detaylara dikkat edilirse gayet güzel oluruz. Tesettür giyimde dış giyim kategorisinde yer alan pardesüler daha çok ileri yaş bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Genç kızlar ve çalışan tesettürlü bayanlar daha çok tunik ve pantolon tercih etmektedir. Son zamanlarda tesettür kıyafetler de giderek çeşitlenmektedir. Ayrıca tesettür giyimde çok güzel tasarımlar üretilmektedir. Modacılar da artık tesettürlü bayanlara yönelik defileler düzenleyerek onlara destek olmaktadır bir anlamda. Tesettür giyimde online hizmet veren bir çok site de mevcuttur.

Bir önceki yazımız olan 2017 Deri Ceket Modelleri başlıklı makalemizde ceketler, deri ceket ve deri ceket modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ