Nefis Bilgi

Neden Kilo Alıyoruz, Hızlı Kilo Alma Nedenleri?


Neden Kilo Alıyoruz, Hızlı Kilo Alma Nedenleri?

Neden Kilo Alıyoruz?

Sağlıklı büyüme ve gelişme için yeterli miktarda sağlıklı ve dengeli beslenmek gerekir. Gereğinden çok beslenme ile alınan fazla kaloriler ve fazla tüketilen karbonhidratlar vücutta yağa dönüşerek zamanla kilo problemi oluşturur. Hareketsiz bir yaşam tarzı, fast-food tarzı beslenme alışkanlıkları aşırı kilo alımıyla beraber obeziteye neden olur.

Neden kilo alıyoruz,kilo verme yolları nelerdir ?

Kilo Almamıza Neden Olan Etmenler Nelerdir?

Erişkin yaşlarda neden kilo alıyoruz sorusun cevabı birçok kişi tarafından merak edilir. Bilinmelidir ki bunun temel nedeni hareketsiz yaşam ve gereğinden fazla beslenme alışkanlıklarıdır. Yaşın ilerlemesiyle beraber metabolizmadaki yavaşlama da kilo alımına sebep olur. Tiroid bezlerindeki sorunlar, kan şekerindeki düşüklükler, hormon bozuklukları, böbrek üstü bezlerinin fazla kortizol üretmesi, sigarayı bırakma, su tüketimimin azaltılması, bazı sosyal ve psikolojik etkenler neden kilo alıyoruz sorusunu yanıtlamaktadır.

Nasıl kilo verilir,zayıflama yolları nelerdir?


Yapılan bilimsel araştırmalar yemek porsiyonlarında artış olduğunu göstermiştir. Tabağa konulan fazla yiyecek normalden fazla tüketime neden olmaktadır. Özellikle beyaz ekmek, şekerli gıdalar, hamur işi gıdalar çok tüketilen besinlerdir ve glisemik indeksi yüksek olan bu gıdalar kan şekerinde bozarak insülin direncini arttırır.

Kilo almamıza etken olan besinler nelerdir?

Aşırı Kilo Almaya Sebep Olan Yanlış Yeme Davranışları Nelerdir?

Büyük lokmalar halinde yeterince çiğnemeden çabucak yemek yemek, öğün atlamak ve öğün aralarında sürekli bir şeyler yemek. Stres durumlarında ve psikolojik sorunlar yaşandığında hemen yemeğe sarılmak, düzensiz beslenmek, davetlerde kilo alımına sebep olacak türde ikramları geri çevirmemek, yatağa girene kadar beslenmeye devam etmek aşırı kilo alımına sebep olan başlıca yanlış yeme davranışlarındandır.

Aşırı kilo alma nedenleri,neden kilo alıyorum ?

Obeziteye Neden Olan Çevresel Etmenler Nelerdir?

Fast-Food Yeme alışkanlıkları, abur cubur tüketimi, ucuz gıdalar, fazla besin çeşitliliği, stres, psikolojik sorunlar, iş yerinde sürekli oturmak, televizyon karşısında fazla zaman geçirme, çok fazla bilgisayarda zaman geçirme, normal merdivenler yerine asansör ya da yürüyen merdivenleri kullanma, uyku düzensizlikleri gibi etmenler aşırı kilo alma sebepleri arasındadır.

Obeziteye etken olan besinler nelerdir?

Neden Kilo Alırız? | Zayıflama Yöntemleri ve Diyetler Neden Zor? / VİDEO

Bir önceki yazımız olan Göbek Eritme, Göbek Eritme Hareketleri, Karın Yağları Eritme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hilesel dedi ki:

    Kesinlikle verdiginiz bilgiler çok sağlıklı ancak basit olarak düşünürsek hareketsiz yaşam ve çok yemek yeme alışkanlıgı tetikliyor.
    Tabi çok başka sebepleri de olabiliyor.

BİR YORUM YAZ