Nefis Bilgi

Nail Art Nedir Nasıl Yapılır?


Nail Art Nedir Nasıl Yapılır?

Nail Art Nedir Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda sıkça yapılan, tırnak üzerine çeşitli figür ve desenlerin çizilmesiyle yapılan ve oldukça moda olan bu renkli akım, oldukça ilgi görmüşe benziyor. ‘Tırnak sanatı’ anlamına gelen ‘nail art’ çok çeşitli şekillerde yapılabiliyor ve bu uygulama aynen oje çıkartır gibi aseton ile çıkartılabiliyor.  Siz de bu uğraştırıcı fakat etkileyici görünen ‘nail art’ modasını denemek istiyor fakat ‘Nail art nedir nasıl yapılır?‘ diye merak ediyorsanız…

Nail art nasıl yapılır?

İşte cevabı;  Nail art, tırnaklara oje ya da çıkartma ve dövmeler ile yapılan, renkli süsleme sanatıdır ve uygulaması zor olabileceği gibi bu işlemi kolaylaştıran çeşitli yardımcı araçlar ve kalıplar da vardır. Nail arta başlamak için önce basit bir manikür ve pedikür işlemi uygulamanız gerekir. Tırnak etlerinizi temizlemeniz ve tırnaklarınızı kesmeden törpü ile kısaltılarak ya da törpüleyerek maniküre başlayabilirsiniz. Tırnak zeminini pürüzsüz hale getirmek, oje kalıcılığını sağlamak ve çıkartırken kolaylık olması için tırnaklar manikürden geçtikten sonra baz şeffaf oje ile bir kat ojelerin.

Nail art nedir?


Şeffaf baz oje sürülen tırnaklara istenilirse iki kat renkli oje sürülür ve bu oje kuruduktan sonra nail art için özel üretilen ince fırçalı ojeler ile desen çizmeye başlanır. Bu işlem zor ve uğraştırıcı olabilir. Bu işlem yerine çeşitli kalıplar alarak da uygulama yapabilirsiniz. Tırnağa sürülen iki kat ojenin üstüne bu kalıplardan biri yapıştırılır ve bu kalıbın da üstüne bir kat oje sürülür. Dilerseniz bir pamuk yardımı ile çeşitli renklerde ojeleri karıştırıp da çeşitli renklerde bu kalıpları renklendirebilirsiniz.  Nail art için kullanılan bu kalıplar çok pahalı olmamasına rağmen her yerde bulunmamaktadır. Bu sebeple biraz araştırma ile oldukça basit bir şekilde siz de nail art uygulaması yapabilir ve renkli tırnaklar ile etkileyici görünebilirsiniz.

Nail art modelleri

Bir önceki yazımız olan Siyah Nokta Temizleme, Bim Siyah Nokta Bandı başlıklı makalemizde bim siyah nokta, siyah nokta ve siyah nokta bantları hakkında bilgiler verilmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ