Nefis Bilgi

Mutluluğu Getirecek Değişimler


Mutluluğu Getirecek Değişimler

Mutluluğu Getirecek Değişimler

Mutlulukta huzursuzlukta insanın kendisinin elde edebileceği bir şeydir. Bazı insanlar küçük şeylerle mutlu olmayı başarabilirken bazı kişilere de dağları verseniz bile mutlu edemezsiniz. Mutlu olmak için başkalarından bir şeyler beklemek çok fazla yanlış bir şeydir. Kendisini mutlu etmeyi bilmeyen bir insan her alanda başarısız bir insandır.  Mutsuzum ve her zaman huzursuzum diyorsanız sabah uyandığınızda aynaya bakın ve gözünüzün içi gülene kadar aynaya bakın ve bugün çok mutlu olacağınıza kendinizi inandırın. Çalışma ortamından ve bulunduğunuz yerden bir süre ayrılmak sizin kafanızın dağılmasına ve toparlanmanıza neden olacağı için kısa süreliğine tatile çıkın ya da uzun süredir görüşmediğiniz arkadaşlarınızla birlikte plan yapın, akşam yemeği yiyin, sinemaya gidin, yürüyüşler yapın.

Mutlu olmak için ne yapmalı

Eğer ki bayansanız saçlarınız rengini değiştirin ya da saç modelinizi değiştirin. Aynaya baktığınızda yenilenmiş olarak kendinizi görebilirsiniz. Ön yargılarınızdan kurtulmaya çalışın etrafınıza daha geniş bir açı ile bakmayı deneyin. Böylece her şeyin sizin istediğiniz ya da düşündüğünüz gibi olmadığını anlayabilirsiniz.  Doğadan keyif almaya çalışın, uzun uzun gökyüzünü izleyin. İnsanlar topraktan yaratılmıştır ve toprağa geri dönecektir. Bu yüzden doğada bulunmak hem sizi dinlendirir, hem de kötü enerjinizi toprak çeker ve ağaçlardaki oksijenler sayesinde beyinsel ve zihinsel olarak yenilenmiş olursunuz.

Mutluluğu getiren değişimler


Deniz kenarında oturmak dalgaların sesini dinlemek size iç huzur verir ve mutluluk getirir. Kendinizi denizin sesine bırakın ve zihninizdeki kötü düşüncelerden kendinizi arındırmaya çalışarak gelecekte her zaman mutlu ve huzurlu olacağınıza inanın. Mutluluk varsa her şeye sahip olabilirsiniz ama huzursuz bir insan hiçbir şeye sahip olamaz.

Bir önceki yazımız olan Bozuk Yumurta Nasıl Anlaşılır başlıklı makalemizde bozuk yumurta, yumurta ve yumurtadaki hava boşluğu hakkında bilgiler verilmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ