Nefis Bilgi

Kilo Verme Yöntemleri


Kilo Verme Yöntemleri

Kilo Verme Yöntemleri

Kilo verme günümüzde çağın zorunluluğu haline gelmiştir. Fazla kilonun insan sağlığına olumsuz etkileri nedeni ile kilo verme yöntemleri büyük bir rağbet görmektedir. Ancak herkes için aynı kilo verme yöntemi etkili olmamaktadır. Kişiden kişiye değişmesinin nedeni herkesin bünyesinin birbirinden farklı olmasıdır. Bu nedenle kişiler kulaktan dolma kilo verme yöntemlerine değil konusunda uzman bir diyetisyene giderek bünyelerine uygun olarak hazırlanan diyet programları ile zayıflamaları gerekmektedir. Diyetisyen öncelikle kişinin bünyesi konusunda gerekli tetkikler yapar. Kişinin vücut yağ oranını, kalbini, tansiyonunun düzeni test eder ve bu değerlere göre kişiye zayıflama diyet programı verir.

Kilo verme yöntemleri, kilo verme yolları nelerdir?

Kilo vermek isteyen kişiler için en doğal kilo verme yöntemleri hayat kaynağımız olan sudur. Suyun içerisindeki minerallerin yağları parçalama ve yakma özellikleri nedeni ile hızlı kilo verme konusunda büyük fayda sağlamaktadır. Kilo sorunu olan kişiler günde 3 litre su içmeleri durumunda hızlı kilo vermeye başlayacaklarıdır. Ancak bunu her gün ve belli bir program dâhilinde yapmaları gerekmektedir.

Bir başka kilo verme yöntemi ise karbonattır. Karbonat içerisinde bulunan etken maddeler suda olduğu gibi yağları parçalar ve yağları eriterek zayıflama sürecine hız katar. Karbonatın su ile birleşmesi ile birlikte zayıflamak için muazzam bir yöntem karşımıza çıkar. Kilo sorunu olan kişiler karbonatlı suyu 2 hafta boyunca her gün 2 litre olacak şekilde tüketmelidirler. Özellikle öğünlerden yarım saat önce içilmelidir. Sonra öğüne geçilmelidir. Ancak öğünlerde su içilmemelidir. Bir başka zayıflama yöntemi ise spor ve egzersiz hareketleridir. Bu kas sistemini çalıştırarak yağların erimesine yardımcı olmaktadır. Tüm bu yöntemlerin bir bütün halinde belli bir program dâhilinde uygulanması ile sağlıklı kilo vermek hayal olmaktan çıkmaktadır.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ