Nefis Bilgi

Kaş Uzatmanın Yolları


Kaş Uzatmanın Yolları

Kaş Uzatmanın Yolları

Kaşlar yüzün karakteristik özelliğini belirler. Kaş şekline göre seksi, sert ya da tatlı bakışlara sahip olmak mümkün. Kalın, sağlıklı ve sık kaşlar güzelliğe güzellik katar. Peki kaş nasıl uzatılır diye sorarsanız, kadınlar için önemli konulardandır. Kaş uzatmanın yolları için evde kolayca bulunabilecek malzemeler kullanılabilir.

Kaş uzatma yolları, kaş nasıl uzatılır?

Kaş Uzatmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnsan vücudu büyük oranda sudan oluşur. Şu vücudu besler. Bolca şu tüketmek kaşlar da iyi gelir. Gün içerisinde 8 bardak şu tüketmek gerekir. Özellikle E vitamini olmakla birlikte A,C ve B3 takviyesi almak faydalı olacaktır. Ağda ve cımbız kaşlar da kullanılmamalıdır. Bunlar zamanla kaşları zayıflatır. Lif açısından zengin yiyecekler yemek de kaş uzatmanın yolları arasındadır.


Evde Kaş Uzatmak İçin Yapılabilecekler

Kaşlar her gün bir fırça yardımıyla çıkış yönüne göre taranmalıdır. Vazelin veya zeytin yağı küçük bir pamuk ile kaşlara sürülür. Bu şekilde kaşlar beslenir. Badem yağı saça faydalı olduğu gibi kaşlara da iyi gelir. Her gece badem yağı sürüp yatmak kaşları kalınlaştırır ve rengini koyulaştırır. Bir başka yöntem ise soğan suyu kullanmaktır. Soğan suyu kaşları ve saçları besler. Kıl köklerini kalınlaştırır. Bir tane soğanın suyu sıkılıp pamukla kaşlara sürülür. 10-15 dakika kadar bekletilir ve ardından soğuk su ile durulanır. Seyrek kaşa sahip olanların yumurta sarısı kullanması önerilir. Yumurta sarısı yine pamuk yardımıyla kaşa sürülür. Bu şekilde kaş hacmi artar ve dolgun bir görünüm kazanır.

Kaşlarımı Nasıl Hızlı Uzattım? / VİDEO

Bir önceki yazımız olan Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ