Nefis Bilgi

Instagram Canlı Yayın Özelliği Nasıl Kullanılır?


Instagram Canlı Yayın Özelliği Nasıl Kullanılır?

İnstagram Canlı Yayın  Özelliği Nasıl Kullanılır?

Son zamanların en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan instagram herkes tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Facebook, Twitter gibi sosyal medyalardan sonra en çok kullanılan sosyal ağ uygulaması olan instagram, canlı yayın yapma özelliğine sahip olan ve kaybolan fotoğraf/video paylaşma gibi özelliklere sahip olmuştur. Android ve iPhone kullanıcıları için piyasaya sunulan Instagram Stories platformu üzerinde canlı video ve kaybolan video, fotoğraf gönderme özelliği şuan için aktif halde bulunmaktadır.

Yaygın bir fotoğraf paylaşma ve kısa video paylaşma uygulaması olan Instagram’ın şöyle bir düşünüldüğünde tek olmayan özelliği canlı yayın yapma, canlı video paylaşma özelliği idi. Ve en sonunda bu özellik kullanıcıların hizmetine açılmıştır. Yeni yapılan güncelleme ile beraber Instagram üzerinden takipçilerinize canlı yayın açarak anlarınızı paylaşabileceksiniz. Bu özellik hem android cihaz kullananlar için hem de ıphone kullanıcıları için hizmet edecektir.

İnstagram canlı yayın nasıl kullanılır.


Uygulanacak adımlar

İnstagram’ın canlı yayın yapma özelliği Instagram Hikayeler’e (Instagram Stories) bağlı bir şekilde çalışmaktadır. Instagram Stories de belli bir zaman zarfı içinde takipçilerin görebileceği ve daha sonrasında da direk olarak kaybolan fotoğraf ya da video paylaşımı için kullanılmaktadır. Yapılan yeni güncelleme ile beraber kullanıcılar canlı yayın yapma süresinin sadece bir saate kadar olabileceğini bilmelidir. Yani bir saatten fazla hiçbir şekilde yayın yapamıyorsunuz.

Instagram’ı son sürümü için güncelleme yaptığınızda ara yüzün eski ara yüzden farklı olduğunu göreceksiniz. İlk olarak canlı yayına başlamadan önce sol üstte yer alan kamera simgesine basın ya da sağa doğru olacak biçimde kaydırın. Bu aşamadan sonra canlı yayına geçiş yapmak için tek yapmanız gereken şey en altta parmağınızı kaydırıp “Canlı Video Başlat” moduna geçmek olacaktır. Canlı yayına başladığınız zaman da takipçilerinize bildirim gönderilerek durumdan haberdar olacaklardır.

Bir önceki yazımız olan Mutluluğu Getirecek Değişimler başlıklı makalemizde Mutlu olmak için, Mutluluğu Getirecek Değişimler ve mutluluk hakkında bilgiler verilmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ