Nefis Bilgi

İlkbahar-Yaz Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?


İlkbahar-Yaz Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

İlkbahar-Yaz Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Soğuk kış günlerinin ardından gelen bahar havasını evlerinize de taşımak için ilkbahar-yaz ev dekorasyonu nasıl olmalı sorusunu soruyor iseniz şuan doğru yerde olduğunuzu söyleyelim. Baharın ve ardından da yazın gelmesiyle birlikte çayırlar, kırlar, kuşlar nasıl şenleniyor ve her yer cıvıl cıvıl oluyorsa artık evinizde aynı o şekilde olacak. Ayrıca kış günlerinin üzerinizde oluşturduğu ataleti de bu sayede atmış olacaksınız.

Yaz mevsimi ev dekorasyonu

Yaz mevsimi ev dekorasyonu

Renkli Desenler

İlkbahar-yaz dekorasyonu nasıl olmalı sorusuna verilecek ilk cevaplardan birisi elbette ki renkli desenler olmalıdır. İnsanın içini açan renklerin bir desen içerisine işlenmesi ile birlikte karşımıza son derece güzel tasarımlar ortaya çıkmaktadır. Hele bir de bu tasarımları koltuk, perde ve halılarınızda kullanıyor iseniz o halde eviniz bir şenlik havasına dönebilir. Bu renkler arasında kırmızı, sarı, turuncu, mavi, yeşil, turkuaz ve pembe renklerini tercih edebilirsiniz.

Renkli dekorasyon önerileri

Renkli dekorasyon önerileri

Yemek Odası Fikirleri

Yemek odasında tercih edeceğiniz ahşap bir yemek masası ile son derece otantik bir görünüm elde edebilirsiniz. İlkbahar-yaz ev dekorasyonu nasıl olmalı kapsamında bu masanın etrafına renkli sandalyeler tercih edebilirsiniz. Bu sayede ahşap yemek masasının sadeliği ile birbirinden farklı renkte olan sandalyelerin kombini ortaya son derece hoş bir görüntü çıkaracaktır.

Yemek odası önerileri

Yemek odası önerileri

Duvar ve Halı Dekorasyonları

Evinize bahar havasını getirmek istiyorsanız o halde duvar ve halılarınızda da bahar renklerini tercih edebilirsiniz. Eğer duvar boyamak zahmetli geliyorsa ya da sizler kiradaysanız bu durumda duvar kağıtları sizlerin yardımına yetişecektir. Bahar renklerinin içerisinde bulunduğu rengarenk duvar kağıtları ile doğaya gelen baharı evinize taşımak mümkün olacaktır.


Renkli duvar dekorasyonu

Renkli duvar dekorasyonu

Duvarınızla ya da duvar kağıdınızla uyumlu halı ve perde seçmek de son derece önemlidir. Bu sayede daha canlı bir odaya kavuşabilmeniz mümkün olacaktır. Halınızda tercih edeceğiniz desenlerin içerisinde canlı renklerden bol bol bulunmasına özen göstermelisiniz.

Ayrıca bahar havasını evinize taşıyabilmek için mobilyalarınızı duvarlar ile paralel olacak şekilde yerleştirmeniz gerekmektedir. Bu sayede pencerenizin önü boş kalacak ve içeri daha iyi bir şekilde ışık alacaktır.

Doğal ev dekorasyonu

Doğal ev dekorasyonu

Ayna Kullanımı

Hem dar olan odaları geniş göstermek hem de şık bir görünüm elde edebilmek için motifli aynalar kullanmanız da bahara ayak uydurmanıza katkıda bulunacaktır. Odanıza derinlik katacak aynaların boyutunun çok büyük olmasına da gerek bulunmamaktadır.

Aynaların yanı sıra duvarlarınıza asabileceğiniz tablolar da odanıza farklı bir hava katacaktır. Bu sayede güzel kombinlenmiş bir oda elde edebilirsiniz.

Dekorasyonda ayna kullanımı

Dekorasyonda ayna kullanımı

Aydınlatmalar

Odanız yeteri kadar ışık alsa da almasa da dekoratif amaçlı olarak avizeleri kullanabilirsiniz. Bu avizeler odanıza isterseniz sportif isterseniz geleneksel isterseniz de modern bir hava katacaktır.

Tüm bu bahsedilen önerileri yerine getirmeniz halinde ilkbahar-yaz ev dekorasyonu işlemlerini başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız. Bu sayede sizler de evinizden çıkmadan bahar havasını evinizde soluyabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda salon aksesuarları

Ev dekorasyonunda salon aksesuarları

Bir önceki yazımız olan Yatak Odası Takımları, Yatak Odası Modelleri, Yatak Odası Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ