Nefis Bilgi

İlk Gece Korkusu, İlk Gece Korkusu Nasıl Yenilir


İlk Gece Korkusu, İlk Gece Korkusu Nasıl Yenilir

İlişkiye Girme Korkusu Nasıl Yenilir 

Evlilik aşamasında olan kadının en büyük şikayetlerinden biri de bazen ilk gece korkusu olabiliyor. Daha önce birliktelik ya da yakınlaşma yaşamayan kadınlarda ilk gece korkusuna çok daha fazla rastlanabiliyor. İlk gece korkusu doğru bir şekilde atlatılmadığından dolayı psikolojik pek çok soruna da neden olabiliyor. Bu nedenle eğer ilk gece korkusunu gözünüzde çok fazla büyütüyorsanız evlenmeden ve birliktelik yaşamadan önce uzman psikologlardan bu konuda destek almayı tercih edebilirsiniz. Peki, ilk gece korkusu psikolojiyi nasıl etkiler?

Kişinin Kendini Değerli Görmesini Engeller

İlk gece korkusu psikolojiyi nasıl etkiler diye sorulduğunda şüphesiz pek çok kadın kendinizi eksik olarak görmeye başlayacaktır. Vajinusmus nedeni ile kadınlar kendilerini değersiz görmekte ve eksiklik hissettiklerinden dolayı kadın olmayı başaramadıklarını düşünebilmektedir. Oysa vajinusmus kadınsal bir sorun olarak düşünülmemelidir. Bu yalnızca psikolojik bir sorun olarak görülmeli ve uygun tedavi yöntemleri seçilerek uzman psikologlardan destek alınmalıdır.

Mutlu Bir Evliliğinizin Olmayacağını Düşünmenize Neden Olur

Vajinusmusun en büyük psikolojik etkilerinden biri de kadınların eşlerini mutsuz ettiklerini düşünmeleridir. Pek çok kadın vajinusmus tedavisini göz ardı etmekte hatta tedavinin başarısız gitmesi sonucunda mutsuzluğa daha çok sürüklenmektedir. Eşini mutlu edemeyeceğini bu nedenle de mutsuz bir evlilik süreceğini düşünen pek çok kadın boşanma kararı dahi alabilmektedir. Oysa vajinusmus tedavisi sırasında başarısız olacağınızı düşünmeniz durumu daha çok zorlaştıracaktır.


Bu nedenle tedavi her ne kadar zor olsa da bu sorunu çözebileceğinize inanmanız oldukça önemlidir. Elbette bu konuda eşlerin desteği de önem teşkil ediyor. Vajinusmus sorunu olan kadınların eşlerinin anlayışlı olması ve bu süreç içerisinde eşlerine yardımcı olması onları kırabilecek söz ve davranıştan da uzak durması önemlidir. Bu süreç içerisinde eşlerinden destek göremeyen kadınlar kendilerini daha çok mutsuz hissetmektedir.

İlk Gece Korkusu Nasıl Yenilir? / VİDEO

Bir önceki yazımız olan Aldatılan Kadın Ne Yapmalı, İnsan Eşini Neden Aldatır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ