Nefis Bilgi

İç Çamaşır Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


İç Çamaşır Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İç Çamaşırı Seçimini Doğru Mu Yapıyoruz?

Üzerimize giydiğimiz tüm kıyafetleri seçerken çok titiz davranırız. Kumaşından, kalitesine renginden duruşuna kadar verdiğimiz önemi iç çamaşırı seçerken de yapmak gerekir. Cilt ile direkt yakın temasta olan iç çamaşırları hem sağlık açısından hem de kıyafetlerin daha güzel durması açısından çok etkilidir. İç çamaşır seçerken dikkat edilmesi gerekenler ise öncelikle vücudunuzu tanımanız ve en doğru seçimi yapmanızdır.

Kadınlarda İç Çamaşırı Seçimi

Bayanların iç çamaşırlarından biri olan sütyenler önemli bir önceliğe sahiptir. Doğru sütyenler göğüslerin sarkması engeller ve rahat hissettirirler. Beden ölçüsüne olmayan sütyenler ise hareket etmeyi engeller ve rüküş görünebilir. Dar veya küçük olan sütyenler baskı yaparak göğüslerin taşmasına sebep olurken büyük beden sütyen kullanmak ise göğüsleri büyük göstererek kötü durmaktadır. Bedenine uygun ölçüdeki sütyenleri tercih eden kadınlar ayrıca toparlayıcı olanları tercih etmelidirler.


Küçük göğüslüler dolgulu olanları da alabilirler. Külot seçimi ise kendi bedeninize uygun şekilde olması gereken diğer iç çamaşırlardandır. Kilolu bayanların lastikli çamaşırlardan uzak durması gerekirken böylelikle fazlalıkları sıkıştırarak rahatsız olmanızı engeller. Çok sıkan ve esneyen külotlar kesinlikle hiç bir bayana önerilmemektedir. Külotların pamuklu ve teri emen özellikte olması sağlıklı ve doğru bir tercihtir. İç çamaşır seçerken dikkat edilmesi gerekenler konusunda bayanlar için bu kurallar önemli bir ipucudur.

Erkeklerde İç Çamaşırı Seçimi

Erkekler, iç çamaşırı seçerken bayanlar kadar özenli değildirler. Fakat erkekler için de önemli bir sorundur. Erkeklerde çok dar ve cildi sıkan çamaşırların kullanılmaması gerekir. Çok bol olanlar da kıyafetlerinizde hoş durmayacaktır. Lastikli çamaşırlar terletirken pamuklu kumaşlardan yapılan ürünler kullanılmalıdır. Külot veya slip seçimi gibi atlet seçimlerinin de vücudu asla sıkmayan ve ter emen pamuklu kumaşlardan olmasına özen gösterilmesi gereklidir.

Bir önceki yazımız olan 2017 Trençkot Modelleri, Trençkot Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ