Nefis Bilgi

Güzel ve Çirkin Film Konusu


Güzel ve Çirkin Film Konusu

Güzel ve Çirkin Film Konusu

Film bir köyde geçmektedir. Güzel ve sakin diye bilinen bir köyde. Bu filmde denizde tüm servetini kaybeden bir zengin baba ve ailesinin serüvenini anlatmaktadır. Serüvende ailenin en küçük kızı ‘ Güzel’ ve eskiden prens olan şimdilerde ise adı ‘çirkin’ diye anılan bir kişinin yaşadıkları üzerinde durulur. Bu zengin adam servetini kaybettikten sonra ailesini de alarak bir köye taşınmaya karar verir. Güzel ve küçük bir köye taşınan aileden zamanında zengin bir baba bir gün bir yerden gül koparır. Gül kopardığı için köyde ‘çirkin’ diye anılan bir adam tarafından cezaya çarptırılır. Bunu öğrenen ailenin en küçük kızı ‘Güzel’ bu konuda kendini suçlu görür. Ve güzel cezayı çekmek istediğini söyler. Mecburen baba kabul eder.

Ceza ise aslında çok da zor değildir. Ceza ise ‘Çirkin’ e ait güzel bir şatoda çirkin ile beraber yaşamaktır. Cezayı çeken güzel ilk başlarda şatonun gizemliliğinden korkar. Sonraları ise şatonun düşündüğü gibi olmadığını anlar. Şato hiç de korkulacak bir yer değildir. Günleri şatoda geçen güzel ara sıra da çirkin ile de sohbet eder. Konuştukça anılar birbirini kovalar. Çirkinin anlattıkları karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen güzel, çirkinin aslında çok özel bir prens olduğunu ve bir büyüye maruz kaldığını öğrenir. Büyüden sonra çirkin prensliğinden olmuş ve çirkin bir şekil almıştır. Bu yüzden köyde adı ‘ çirkin’ olarak kalmıştır. Ve güzel çirkini bu büyüden kurtarmak için çabalar. Güzel gururludur ve yardım etmeden duramamıştır. Sakin bir hayatı olan güzelin artık hayatında macera ve gizem eksik olmayacaktır.

Vizyon tarihi: 17 Mart 2017
Yönetmen: Bill Condon
Oyuncular: Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans devamı
Tür: Fantastik, Romantik
Ülke: Abd


 

 

Bir önceki yazımız olan Hızlı ve Öfkeli 8 Fragmanı ve Yorumları başlıklı makalemizde hızlı ve Öfkeli, Hızlı ve Öfkeli 8 ve vin diesel hakkında bilgiler verilmektedir.


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ