Nefis Bilgi

Göbek Eritme, Göbek Eritme Hareketleri, Karın Yağları Eritme


Göbek Eritme, Göbek Eritme Hareketleri, Karın Yağları Eritme

Göbek Eritme, Göbek Eritme Yöntemleri 

Kişiler genetik yapıları nedeniyle göbek bölgesinden kilo almaya meyilliyse, kilo alma sonrasında sağlıklı bir beslenme programı düzenlemeli ve uygun spor programıyla fazla kilolarından rahatlıkla kurtulabilirler.

Ancak unutulmamalı ki kilo verme ve spor yapma vücut yapısını değiştirmez sadece olan vücut yapısının minimum kiloda ve fit görünmesini sağlar. Ancak göbek bölgesi yağlanmasının arkasında metabolik veya hormonal bir sebep yatıyorsa öncellik bu konu araştırılmalı tedaviye başlanmalı, beslenme ve spor desteğinin bu tedavi sonrasında kişiye uygulanması gerekmektedir. Bu tedavinin içerisinde beslenme çok önemli bir yer tutmaktadır. Ve beslenme ilkelerine göre de göbek bölgesi yağlanması için öncellikle karbonhidrat tüketiminin hem çeşit hem de miktar olarak ciddi bir kontrol altında alınması gerekmektedir.

Göbek eritme diyeti, Göbek eritme kürü

Göbek gölgesi yağlanmasının karbonhidrat tüketimine bağlı olduğu düşünülürse kişilerin beslenme programı düzenlenirken şeker ve şekerli yiyecekler içeren basit karbonhidratlardan zengin besinlerin minimuma indirerek karbonhidrat ihtiyaçlarını sebze meyve veya işlenmemiş tahıl gibi kompleks karbonhidratlardan karşılamaları gerekmektedir.


Göbek eritme egzersizleri

Göbekte Yağlanma Neden Olur

Vücut yağlanması kişilerin günlük aldıkları enerjinin harcadıkları enerjiden fazla olmasıyla bağlantılıdır. Ancak bölgesel yağlanma kişilerin genetik yapısı ve tüketimindeki içerikle daha çok ilgilidir. Örneğin basit karbonhidrat ağırlıklı beslenen kişilerde insülin salınımlarının artışına bağlı olarak özellik karın bölgesi bel çevresinde yağlanmanın artması bilimsel araştırmalarla ortaya çıkarılmış bir gerçektir. İnsülin salınımında problem olan veya şeker metabolizmalarıyla ilgili sorun yaşayan kişilerde özellikle karın bölgesi yağlanması belirgin bir şekilde görülebilmektedir.

Göbek yağlanmasından kurtulma

Özellikle şeker ve şekeri gibi basit karbonhidrattan zengin beslenen kişilerde pankreasların şekeri düşürebilmek adına salgılanan insülin hormonu karın bölgesinde yağlanmayı arttıran bunun için uyarı veren bir hormondur. Dolayısıyla fazla karbonhidrat tüketen kişilerde de göbek yağlanması aynı zamanda tip iki ve tip bir diyabetli kişilerde göbek yağlanması insülin diren görülen kişilerde, bozulmuş glikoz toleransı olan kişilerde de ağırlıklı olarak gözlenmektedir.

Göbek Eritmek İsteyenler Buraya: Evde Yapabileceğiniz Hareketler / VİDEO

Bir önceki yazımız olan Kilo Verme, Spor İle Zayıflamanın Yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. sezon dedi ki:

    Günde 5-6 öğün yemek yiyor ve hiç kilo almıyorum. Sırrı? Bol su ve yürüyüş!

  2. hakan dedi ki:

    Kilo problemi oldukça yaygın. Uygulamaya çalışacağım.

  3. Anıl dedi ki:

    Ben de anlattığınız kilo problemlerini yaşayan biriyim. Bilgilendirici yazınızdan dolayı teşekkürler.

BİR YORUM YAZ