Nefis Bilgi

Gelin Çiçeği Modelleri


Gelin Çiçeği Modelleri

Gelin Çiçeği Modelleri

Gelinliği tamamlayan aksesuarlardan biri de gelin çiçeğidir. Her gelinin saçı, ayakkabısı ve makyajı kadar gelin çiçeği de konuşuluyor artık. Gelinler gelin çiçeğine o kadar büyük meblağ yatırır oldular ki nikah sonrası veya düğünde atılan çiçek ile gelinin elinde tuttuğu çiçek birbirinden farklı çiçekler oldu.

Gelin Çiçeği Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Gelin çiçeği gelinliği tamamlayan bir unsur olduğu için mutlaka gelinlikle uyumlu olmalıdır. Makyaj, ayakkabı ve düğün konsepti ile uyumlu bir renk bütünlüğü oluşturulmalıdır. Ayrıca düğün tarihinin mevsimi ile de seçilen çiçekler arasında bir bağlantı olması daha şık ve ince bir ayrıntı olacaktır. Farklı tasarımlardaki gelin çiçeklerine ulaşılabileceği gibi kendi seçiminiz ile de bir düğün çiçeği yaratabilirsiniz.


Daha sade gelinliklerde birden çok rengin mevcut olduğu bir buket, daha ağır ve desenli gelinliklerde ise daha sade buketler tercih edilmeli. Uzun boylu bayanlar daha sarkık olan uzun buketleri, kısa boylu bayanlar ise daha tok olan ve sarkık olmayan modelleri seçerlerse daha güzel bir görüntü elde edilir.

Saç modeli de buket seçimi için oldukça önemlidir. Sık bir topuz yaptırmak isterseniz sarkık çiçek modelleri kullanmanız güzel bir hava yaratır. Bazen gelinler saçlarına da çiçek takmak isteyebilir. Bu durumda da el buketi ile saçınıza takılan çiçeğin birbiri ile uyumlu olması gerekir. Çiçeğinizin kurdelesini gelinlikçinizden gelinliğin bir parçasını alarak yaptırabilirsiniz.

Aynı zamanda gelinliğinizin boncuklarını çiçek sapına koydurarak ya da saçınızda kullandığınız toka veya boynunuza taktığınız bir takıyı çiçekte kullanarak çok farklı bir hava yaratabilirsiniz. Önemli olan nokta ise gelin buketini son güne bırakmadan muhakkak düğün öncesinde konuşup karar verilmesidir. Çiçeğin içine konulacak mevsime uygun dallar ve yapraklarla çiçek çok farklı ve güzel görünecektir.

Bir önceki yazımız olan 2017 Mini Etek Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ