Nefis Bilgi

Fazla Mesainin Hayatımıza Etkileri


Fazla Mesainin Hayatımıza Etkileri

Fazla Mesainin Hayatımıza Etkileri

Günümüz de maksimum çalışma saati 8 saat olup fakat çoğu yerde bu düzen henüz oturtturulmamıştır. Başlarda normal gelen uzun saatler sonradan sıkıcı, bunaltıcı ve çekilmez haller alabilir. Normal gelen saatler artık geçmek bilmeyen dakikalara bırakır yerini ve bir an kurtulmak istediğiniz bir yer halini alır işyeriniz. Örneğin 12 saat bir çalışma sizin tamimiyle sosyal hayatınızın bitişine neden olabilir. Sosyal hayatımızı kısmadığımız takdirde uykusuzluk, düzensizlik, dirençsizliğe neden olur.

Fazla mesainin etkileri

Çalışma heyecanınızın azminizin tamimiyle bitmesine,  artık o işin sizin için zorunlu bir hal almasını sağlar. Sabah uyanmak artık sadece bir zorunluluktur ve iş hayatınızdaki yükselme şansınız git gide daha da düşmeye başlar. Fazla mesainin hayatımıza etkileri oldukça fazladır. Yaşamınız monoton bir hayata dönüşür ve artık para kazanmaktan keyif almamaya başlarsınız. Anti sosyal bir hayatta kendini bulursunuz. Artık kazandığınız paranın da pek bir hükmü kalmaz. Zorunlu ödemeleriniz dışında kendiniz için hiçbir şey yapamayacak durumdasınızdır çünkü. Sevgilinizle, ailenizle, çocuklarınızla, arkadaşlarınızla birer yabancıya dönüşürsünüz.

Mesainin olumsuz yanları


Gün geçtikçe bu durum sizi daha fazla rahatsız etmeye baslar ve iş hayatından tamamen soğursunuz. Tabi ki sonrasında işten ayrılmanızda bu durumu düzeltmez. Fazla çalışmak maddi anlamda sizi güçlendirebilir ama manevi anlamda son derece çöküntü içine girmiş olursunuz. Zorunlu çalışmak zorunda olabilirsiniz ve bu zamanda para her şeyin ilacı olabilir ama ruhsal çöküntünün yerini hiç bir şeyle satın alamazsınız. Sağlığınız sizin için her şeyden önemlidir. Sağlıklı iseniz her şeye sahip olabilirsiniz ama ruhsal durumumuzun çalışmadan dolayı bozulursa uzun süre düzeltemeyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram Canlı Yayın Özelliği Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde canlı yayın yapma ve instagram hakkında bilgiler verilmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ