Nefis Bilgi

Eşek Sütünün Faydaları, Kanserle Mücadelede Eşek Sütünün Etkileri


Eşek Sütünün Faydaları, Kanserle Mücadelede Eşek Sütünün Etkileri

Eşek Sütünün Faydaları

Yakın geçmişte pek bilinmemesine rağmen, son zamanlarda eşek sütü kullanımında bir artış oldu. Kullanımın artışında en büyük etken, eşek sütü üzerine yapılan araştırmalardan alınan etkileyici sonuçlardır. Kapsamlı araştırmalar sayesinde varılan sonuçlarda eşek sütünün faydaları zannedilenden çok daha yüksek oranda görülmüştür. Eşek sütünün içeriğinde tespit edilen protein ve şeker oranları, anne sütü ile kıyaslandığında, son derece yakın oranlara sahip oldukları saptanmıştır. Eşek sütünün yağ oranı ise anne sütünün yağ oranından çok daha düşük. İçeriğinde laktozinin yanı sıra lizozim de bulunmaktadır. Bu maddeler, vücudun bağışıklık sistemine büyük katkıda bulunarak güçlendiriyor. Bu sayede vücutta tümör oluşumuna da izin verilmiyor.

Eşek Sütünün Tespit Edilmiş Faydaları

Yapılan araştırmalar doğrultusunda tespit edilmiş ve kesinleşmiş birçok etki eşek sütünün içeriğinde mevcuttur. İçeriğinde bulunan maddeler ve mineraller sayesinde eşek sütü, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Kanser türlerine karşı savaşan bir içeriği vardır. Kanserden korunmak için de tüketilebilir. Cilt hastalıkları konusunda etkili ve destekleyicidir. Astım hastalarında ve bronşiti olan kimselerde olumlu etkileri tespit edilmiştir. Kemiklerin gelişimine büyük bir destek sağlar. Eşek sütü son derece kaliteli bir omega-3 içeriğine sahip olduğundan ötürü, kalp hastalıklarına karşı koruyucu özellik göstermektedir. İçeriği sayesinde vücuttaki yağların yakılmasını hızlandırır ve kilo sorunlarında destekleyici etki gösterir.


Kanserle Mücadelede Eşek Sütünün Etkileri

Özellikle akciğer kanseri üzerinde yapılan çalışmalarda, eşek sütünün faydaları çarpıcı bir biçimde ortaya konmuştur. Eşek sütü tüketiminin, kanserli hücreleri ortalama yüzde 50 oranında yok ettiği görülmüştür. Ancak bu noktada unutulmaması gereken en önemli nokta, eşek sütünün asla tek başına bir tedavi yöntemi olmayacağıdır. Uzman doktorlar tarafından uygulanan tedaviye ek olarak ve mutlaka doktora danışılarak eşek sütünden destek alınabilir. Kanserden korunma amaçlı da tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Çocuklar İçin Eşek Sütü

Çocuklarda da eşek sütü kullanımının güvenli olduğu tespit edilmiştir. Çocukların kemiklerinin gelişimlerinde eşek sütü büyük katkı sağlamaktadır. Diğer yandan çocukların eşek sütü tüketmesi, bağışıklıklarını kuvvetlendirerek hastalıklara yakalanmalarının önüne geçecektir. Bademcik, soğuk algınlığı ve ateşli hastalıklar gibi durumlarda da eşek sütü verilmesi, hızlı bir iyileşme süreci yaşanmasını sağlayacaktır. Çocuklar için günde en az 2 çay bardağı oranında eşek sütü tüketimi yararların alınması açısından yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Kolesterole Neler İyi Gelir? Kolesterole İyi Gelen Besinler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ