Nefis Bilgi

En Güzel Mutfak Modelleri, Mutfak Dekorasyonu


En Güzel Mutfak Modelleri, Mutfak Dekorasyonu

Evlerin Kalbi Mutfaktır

Günün stresinden uzaklaşmak ve yoğun bir iş gününün yorgunluğunu üzerinden atmak için en güzel yer huzurlu bir evdir. Her ne kadar evi huzurlu yapan aile ortamı olsa da güzel bir evin bu konuda büyük bir yardımı olacaktır. Televizyon karşısında şekerleme yapmak ya da çocuğunuzla vakit geçirmek kafanızı boşaltmak için güzel yöntemlerdir, fakat bayanlar için olmazsa olmaz olan evin mutfağıdır. Bayanların en rahat ettiği ve huzur bulduğu yerlerden birisi mutfaktır. Bu yüzden mutfağın şekli, modeli evin diğer odalarından daha önemlidir

Mutfak Dekorasyonu

Evdeki zamanının büyük bölümünü mutfakta geçiren bayanlar için mutfakta ki her detay çok önemlidir. Evyesinden tezgâhına, yemek masasından yerde ki halısına, küçük ev aletlerinden duvarda asılı resimlere kadar her ayrıntı o evde yaşayan kadının inceliğini taşır. Son dönemlerin en büyük modalarından olan ankastre mutfaklar öne çıkarken, klasik mutfak modellerinden vazgeçemeyen bayanlarda vardır. Günümüzde her mutfağın ölçülerine göre mutfak modelleri yapılmakta, istenilen özellikler zevke göre tasarlanabilmektedir.


Zamanımızda nasıl ki iş hayatında kadınların rolü artmaktaysa, ev hayatında da erkeklerin rolü değişmektedir. Eskiden kadının kalesi olan mutfak artık erkeklerinde zaman geçirdiği bir yer olmaya başlamıştır. Yani mutfak dekorasyonunda erkeklerin fikri de önem kazanmıştır. İş hayatında kadının, mutfakta da erkeğin söz hakkı oluşmuş ve mutfak modelleri ortak bir zevkin ürünü olmaya başlamıştır.

Bir önceki yazımız olan Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ