Nefis Bilgi

Çocukla Uçak Yolculuğunu Kolaylaştıran Öneriler


Çocukla Uçak Yolculuğunu Kolaylaştıran Öneriler

Çocukla Uçak Yolculuğunu Kolaylaştıran Öneriler

Tatil sezonu neredeyse bitmiş sayılsa da çoğu insan tatil için yalnız yaz aylarını tercih etmez. Bayramlarda, okul tatillerinde veya sadece müsait zaman olduğunda tatile gitmek isteyenlerin sayısı az değildir. Size çocukla yolculuk zamanı işinizi kolaylaştıracak bir kaç bilgi aktarmak isteriz.  Araba, otobüs gibi yolculuklar genelde çocuklar için sıkıcı gelmez. Cam kenarında oturarak etrafı keşfetmeyi hangi çocuk sevmez ki? İhtiyaç molaları da olduğundan dolayı uzun yolculuklarda çocuklar pek yorulmaz ve haliyle sizi de yormaz. Peki, uçak yolculuğu zamanı çocuklarınız sıkılmasın diye veya sizi yormasın, diğer yolcuları rahatsız etmesin diye ne yapıyorsunuz?

Eğer planladığınız uçak yolculuğunda yanınızda küçük bebeğiniz veya çocuğunuz bulunacaksa bilmeniz ve uygulamanız gereken bazı bilgiler var. İlk önce unutmayın ki, yolculuk sizin için uçak kalkınca başlarsa, çocuklar için yolculuk evden çıktıkları zaman başlar. Haliyle evden çıkmadan önce yol boyu huzurlu olması için çocuğunuzu doyurmanız lazım. Hava alanında geçireceğiniz uzun bagaj ve pasaport kontrolleri zamanı çocuğunuza yemek yedirmekle uğraşmazsınız. Çocuklu, özellikle bebekli yolculara hava alanında ayrıcalık tanınır. Check in zamanı sizi biznes klass bölümünden geçirmeleri, uzun pasaport sıralarında beklememek için ise engelli bölümünden geçmeniz için hava alanı elemanlarından yardım isteyebilirsiniz. Çoğu hava alanında bebek tabelalarını görmek mümkündür.


Uçak içerisinde yolculuk zamanı çocuğunuz sıkılmasın diye yanınıza mutlaka onun sevdiği oyuncaklarından bazılarını alın. Sevdiği kitap, sevdiği yiyecek de bunlara dâhil. Önceden ona uygun yemek sipariş etmediyseniz yol boyu ona yemesi için hazırlamış olduğunuz beslenme çantasındakileri ikram edebilirsiniz. Genellikle uçak içerisi çocuklara göre soğuk olduğundan işinizi garantiye alın ve ona uzun kollu ceket veya üzerine atabileceği örtü (battaniye) alın. Birçok uçak size istediğiniz zaman yastık veya battaniye sunar. Ama bazı uçaklarda bu servis yalnız biznes klas yolcularına sunulur.

 

Bir önceki yazımız olan Çocuklarda Ateş Düşürücü Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ