Nefis Bilgi

Çatlaklar Nasıl Geçer, Çatlaklarınızdan Kurtulmak İçin Ne Yapılır


Çatlaklar Nasıl Geçer, Çatlaklarınızdan Kurtulmak İçin Ne Yapılır

Çatlaklarınızdan Kurtulmak İçin Ne Yapılır

Çatlaklar vücudun güzel görüntüsünü bozabilir. Genellikle basen, göbek ve göğüs kısımlarında çoğunlukla görünmektedir. Herhangi bir sağlık sorununa yol açmaz. Hızlı kilo alıp verme ve hamilelik dönemlerinde oluşmaktadır. Vücut yapısı da çatlaklar üzerinde etkilidir. Hassas ciltlerde çatlak daha kolay oluşur. İlk oluştuğunda çatlaklar pembe haldedir. Daha sonra mor rengini alır ve zaman geçtikçe kılcal damarların ölmesinden dolayı beyazlaşırlar. Beyazlaştıktan sonra çatlakların kesin bir tedavisi mümkün değildir. Yazın bronz ciltte daha fazla belirginleşirler, çünkü çatlakların rengi değişmez beyaz olarak kalır.

Çatlakların artmaması ve belirginliğinin azalması için belli yollar bulunmaktadır. İlk olarak bolca su içilmelidir. Su içmek vücudun nem dengesini korur ve yeni oluşacak olan çatlakların önüne geçer. Hassas bir cilde sahipseniz, ağır diyet programlarından uzak durmanız gerekir. Ayda yüksek kilolar verirseniz, vücutta sarkmalar ve sonrasında çatlaklar oluşabilir. Bunun yerine ayda kilonuzun %2′ si kadar vermeye dikkat edin. Kese yapmak hem çatlaklar hem de selülitler üzerinde etkilidir.


Vücudunuzu ölü deriden arındırır. Ancak kese sonrasında mutlaka doğru bir nemlendirici sürülmesi gerekir. Kese yapıp nemlendirici kullanmak, çatlak görünümünü hafifletecektir. Güzellik merkezlerinde de çatlak tedavileri yapılmaktadır. Bu tedavi cilt soyma işlemi ile gerçekleştirilmektedir. Lazer çatlaklar üzerine uygulanmaktadır. Ancak işlemin öncesi ve sonrasında yapılması gereken şeyler vardır. Bu nedenle uzun zaman alan bir süreçtir. Doğru kan dolaşımının çatlaklar üzerinde etkisi oldukça fazladır. Bu nedenle düzenli egzersizler yapılabilir.

Bir önceki yazımız olan Çocukla Uçak Yolculuğunu Kolaylaştıran Öneriler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ