Nefis Bilgi

Bayan Mezuniyet Elbise Modelleri


Bayan Mezuniyet Elbise Modelleri

En Özel Gün İçin Elbise Modelleri

Mezuniyetler, özellikle bayanlar için oldukça önemli bir gündür. Bu kadar önemli olan bir gün için birçok alternatif elbise olsa da bayanlar bu konuda tereddüt yaşamaktadırlar. İlk olarak yaşa göre uygun elbisenin seçimi oldukça önemlidir. Mezuniyetin lise ya da üniversite olması modeller de değişiklik yaratabilir. Uzun ya da kısa modeller isteğe göre tercih edilebilir.

Kısa modeller

Bayan mezuniyet elbise modelleri arasında kısa modeller de dikkat çekmektedir. Özellikle düzgün bir fiziğe sahipse kişi, dar modeller daha şık duracaktır. pul, palet bu sene yerine daha düz modellere bırakmıştır. Bu modeller de göğüs dekolteleri ve hayal tüller kullanılabilir.


Uzun modeller

Bayan mezuniyet elbise modelleri arasında uzun modeller en çok tercih edilen modeller arasındadır. Bu modeller de farklı yerlerde dekolteler, taşlar ya da farklı ayrıntılar kullanılabilir. Balık modeller en çok tercih edilen modeller arasındadır. Özellikle üstü ve altı farklı şekiller de yapılmış modeller son derece hoş görünmektedir. Alt kısmı balık üst kısmı taşlı modeller, hem iddialı hem de zarif modellerdir. Bu modellerin dışında düz ve şık modeller de bulunmaktadır. Genellikle kumaşları daha esnek ve vücudu sarmaktadır. Omuz ya da sırt kısmında detaylar bulunduran modellerdir. Renk olarak düz renklerden yapılmıştır.

Taşlı modeller genelde demode bir görünüm sunmaktadır. Bunun yerine ufak boncuk işlemeleri daha çok göze çarpmaktadır. Dantel işlemeleri de aynı şekilde fazla dikkat çekse de bu sene daha düz modeller görünmektedir. En çok tercih edilen modeller; straplez modeller, sırt dekolteli modeller, bacak ve göğüs dekolteli modeller ve yanlardan bel penceresi olan modellerdir. Kıyafet seçiminin yanı sıra saç, makyaj, takı ve çantada tamamlayıcı olarak oldukça önemli parçalardır.

Bir önceki yazımız olan 2017 Kot Etek Modelleri, Kot Etek Seçimi Nasıl Olmalıdır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ