Nefis Bilgi

Aldatılan Kadın Ne Yapmalı, İnsan Eşini Neden Aldatır?


Aldatılan Kadın Ne Yapmalı, İnsan Eşini Neden Aldatır?

İnsan Eşini Neden Aldatır?

Eşlerin birbirini aldatması ve birbirine karşı ihanet etmesi birçok evliliğin başına gelen ve çiftleri tedirgin eden konulardan birisi olarak dikkat çekiyor. Aldatma ve ihanet durumu her ne kadar eşlerin karakter yapısı ile alakalı olsa da bazı durumlarda bu aldatma ve ihanet durumunu tetikleyen başka unsurlar da etkili oluyor. Eşlerin birbirine karşı ihanet ve aldatma içerisinde bulunmasının temel nedeni mutsuz evliliklerdir.

Özellikle monoton, durağan, yeniliklere kapalı olan ve heyecanını kaybeden bir evlilik çiftleri daha adrenali daha yüksek ilişkilere yönelmelerini sağlıyor. Çiftler eşlerinin kendilerini bu nedenlerden aldattığını düşündüklerinde evliliklerinin düzene girmeleri için çeşitli tedbirler alabilirler. Birçok çift evliliği için elinden geleni yapmasına rağmen eşlerinin kendilerini aldattığından yakınırlar. Bunun için de insan eşini neden aldatır? Sorusuna cevap ararlar.


Çiftlerin Birbirini Aldatma Nedenleri Nelerdir?

Çiftlerin birbirine karşı ihanet ve aldatma içerisinde bulunmasının temel nedenleri arasında içten gelen dürtülerin özgürce yaşanması isteği gelir. Aldatma ve ihanet eylemleri neticesinde çiftler pişmanlık duyuyorlar. İçten gelen bu dürtülerin neticesinde gerçekleşen aldatma ve ihanet vakaları neticesinde kişilerin pişmanlık duyması onların bir anlık heves ve istek nedeni ile bunu yaptıklarını gösteriyor.

Eşlerinin kendisini aldattığını düşünenler, bu durumun nedenlerini iyi araştırarak eşini anlamaya çalışması ve daha fazla zaman geçirerek evliliklerine heyecan yüklemesi yapmaları gerekiyor. Eşlerin birbirini aldatmasının ana nedenlerinden birisi de özellikle erkekler orta yaşın üzerine çıktıklarında yaşlanmayı ve yaşlılığı kabul edemediklerinden, hala kendilerinin genç oldukları izlenimi vermek için aldatma ve ihanet yoluna girebilirler.

İnsan eşini neden aldatır? Diye soran birçok orta yaş evliliklerinde bu temel nedenin üzerine psikolojik bir yardım ile gidilebilir. Psikolojik destek ile bu sorun ortadan kaldırılarak çiftlerin evlilikleri eskisinden daha mutlu ve huzurlu bir şekilde devam edebilir.

 

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Sevgilinizle Barışmanın Yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ