Nefis Bilgi

2017 Gelin Ayakkabı Modelleri, Düğün Ayakkabısı


2017 Gelin Ayakkabı Modelleri, Düğün Ayakkabısı

2017 Gelin Ayakkabı Modelleri

Kullanılan ayakkabılar günlük hayatta önemli bir yere sahip. Hem giyilen kıyafet insanın kendini tamamlayan hem de günün nasıl geçeceğini belirleyen önemli bir etkendir. Çünkü giyilen ayakkabının rahatlığı, ayağı oturuşu ve ayağa vurmaması rahat etmeyi sağlayacaktır. Günlük hayata ki rahatlık kadar düğün gününde de bir o kadar rahat olmak isteyecektir gelin ve damat. Bunun için düğün ayakkabı seçimi çok önemlidir. Hatta en özel günlerden biri olan düğün gününün bir işkenceye dönüşmemesini istiyorsak doğru tercihler yapmak gerekiyor. Bu kapsam da tercih edilecek çok fazla 2017 gelin ayakkabı modelleri bulunmaktadır.

2017 Gelin ayakkabısı

2017 gelin ayakkabı modellerinde ele alınan en büyük faktör rahatlık olacaktır. Tasarımlar gelinlerin düğün günlerin de rahat hareket edebilmesine yönelik hazırlanmıştır. Rahatlık ön planda olsa da dış görünüşe de büyük önem verilmesi gerekli. Beyaz gelinliğin altına beyaz gelin ayakkabı anlayışı değişti. Birbirinden renkli ayakkabılar tasarlanmaya başlandı. 2017 gelin ayakkabı modellerinde kullanılan renklere bakıldığın da,

Gelin ayakkabısı renkleri:

  • Türkuaz,
  • Su yeşili,
  • Mor,
  • Pembe ve tonları yer almaktadır.

Gelin ayakkabısı modellerine bakıldığın da ayakkabı renklerinden sonra ayakkabının şekli de ön plan da. Eski düz klasik gelin ayakkabısı modelleri, yerini birbirinden farklı tasarım ayakkabılarına bırakmıştır ve daha fazla seçenek gelmiştir. Bu tasarım ayakkabıları içerisinde; dantel gelin ayakkabıları, fiyonklu gelin ayakkabıları, sedef tüylerinin kullanıldığı gelin ayakkabıları ve birbirinden renkli çiçeklerle yapılan gelin ayakkabıları yer almakta ve renkli ve cıvıl cıvıl görünmektedir.


Düğün ayakkabısı, düğün ayakkabı seçimi

Nefisbilgi

Düğün Ayakkabısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğünde gelinlerin ayakkabı seçimi oldukça önemlidir, çünkü düğün gününüzde sizleri hem şık göstermesi açısından hem de sizlerin rahat hareket etmeniz açısından oldukça önemli bir faktördür düğün ayakkabı seçimi. Şimdi gelelim düğün ayakkabı seçiminde dikkat etmeniz gereken hususlara.

1-Düğününüzün Yapıldığı Mevsim Oldukça Önemli

Düğün ayakkabısı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de düğününüzün hangi mevsimde yapıldığıdır. Yaz mevsiminin sıcak günlerin de kapalı bir ayakkabı tercihi yapmanız sizler açısından oldukça sıkıntılı olacaktır. Kış aylarında ise açık ayakkabı seçimi yapmanız aksiliklere neden olabilmektedir. Düğününüzün yapıldığı mevsimi baz alarak, sizi sıkmayacak rahat hareket edebileceğiniz ayakkabı tercihi sizler açısından oldukça yararlı olacaktır.

Düğününüzün yapıldığı mevsim oldukça önemli

2-Düğünün Yapılacağı Yere Göre Ayakkabı Seçimi

Düğün ayakkabısı tercihinde mekan ve zemin oldukça önemli bir faktördür. Düğünün yapılacağı yer toprak, kumsal vb. bir yerde ise ayakkabını dolgu topuklu olması sizlerin yararına olacaktır. Düğünün yapılacağı yer kaygan bir zemine sahipse zemin koşullarını göz önüne alarak altı kaymayan bir ayakkabı tercihi yapmanızı öneririz.

Düğünün yapılacağı yere göre ayakkabı seçimi

3-Ayakkabı Rengine Dikkat Edin

Ayakkabı seçmeden önce alacağınız rengi belirlemeniz gerekiyor. Düğün gününüzde sizleri şık gösteren en önemli hususlarda biridir ayakkabı rengi. Gelinlik kumaşınıza uygun bir renk seçiminde bulunmanız sizlere hoş bir görünüm sağlayacaktır.

Ayakkabı rengine dikkat edin

4-Gelinliliğinize Uygun Bir Ayakkabı Seçimi Yapmanızı Öneririz

Alacağınız ayakkabıyı seçerken gelinlik rengine benzeyen bir renk seçiminde bulunmanız çok önemlidir. Özellikle kısa gelinliklerde ayakkabı çok dikkat çekici bir nokta olduğundan gelinliğinize uygun ayakkabı seçiminde bulunmanız sizleri şık ve hoş gösterecektir. Uzun gelinliklerde ise konforlu ve rahat edebileceğiniz ayakkabı tercihinde bulunabilirsiniz.

Gelinliğinize uygun bir ayakkabı seçimi

5-Gelin ve Damat Ayakkabı Uyumu

Damat ve gelinin uyumlu bir birliktelik sergilemesi açısından alacağınız ayakkabının topuk boyuna dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Damat ve gelinin birbirine yakın boylarda olması düğünde sizlere çok güzel bir görünüm katacaktır.

Gelin ve damat ayakkabı uyumu

Gelin Ayakkabısı Seçimi Nasıl Olmalıdır? / VİDEO


Bir önceki yazımız olan 2017 Topuklu Ayakkabı Modelleri,Bayan Ayakkabı Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ