Nefis Bilgi

2017-2018 Plaj Makyajı Trendleri


2017-2018 Plaj Makyajı Trendleri

2017-2018 Plaj Makyajı Trendleri

Sıcak yaz aylarının gelmesi ile birlikte plajlara akın edenlerin sayısı çoğalmakta ve kadınlar da sürekli bir şekilde plaj makyajı derdine düşmektedir. İşte bu sorununuza çare bulabilmek adına yazımızda sizlere birkaç ipucu verilecek. Bu sayede hem güneşten etkili bir şekilde korunabilecek hem de makyajınız bozulmadan denize girebileceksiniz. O halde buyurun beraber inceleyelim.

Plaja giderken makyaj

Plaja giderken makyaj

Suya Dayanıklı Makyaj Malzemeleri

Eğer denize girmek istiyorsanız o halde plaj makyajı yaparken daha dikkatli olmanız gerekmektedir. Zira suya dayanıksız malzemeler ile yapacağınız makyajlar denizden çıkmanız halinde akacaktır. Dolayısıyla da sizler daha büyük mağduriyetler yaşayabilirsiniz.

Suya dayanıklı makyaj

Suya dayanıklı makyaj

Bunun önüne geçebilmek adına suya dayanıklı makyaj malzemeleri tercih etmenizde fayda bulunmaktadır. Bu kapsamda ruj ve rimel kullanabilirsiniz. Ancak ruj yerine hem nemlendirici hem de koruma özelliği olan stikler kullanmak daha mantıklı bir hareket olacaktır. Ayrıca denize girmeden evvel kesinlikle koruyucu faktör içeren güneş kremleri kullanmanızı da sizlere tavsiye ediyoruz. Bu sayede hem güneşten korunacak hem de daha sağlıklı bir şekilde keyif sürebileceksiniz.

Doğal makyaj nasıl yapılır

Doğal makyaj nasıl yapılır

 


Alerjiye Dikkat

Suya dayanıklı ürünlerin plaj makyajı sırasında kullanılması alerjisi olanlar için tehlikeli olabilir. Özellikle güneş ile etkileşime geçen bu ürünler alerjisi olan kimselerde birtakım reaksiyonların gerçekleşmesine neden olabilir. Bu sebeple kullanılmadan evvel bunun öğrenilmesi gerekir.

Plajda makyaj yapılır mı

Plajda makyaj yapılır mı

Kombin Oluşturma

Plaj makyajı ile birlikte kıyafetleriniz ile de kombin oluşturmanız mümkündür. 2017-2018 plaj makyajı trendi kapsamında sizler de bikini veya mayonuz ile makyajınız arasında kombin oluşturabilirsiniz. Örnek olarak verecek olursak bikininizin rengi ile ojelerinizin rengini birbiriyle uyumlu yaparak güzel bir kombin elde etmek mümkün olabilir. Bunun yanı sıra hafif bir allık kullanımı da kırmızı ve tonlarındaki kıyafetleriniz ile son derece uyumlu olacaktır.

Plaj Makyajı Şıklığı

Plaj Makyajı Şıklığı

Kadınların en değer verdiği parçalarından birisi de elbette ki saçtır. Saçlarınızı plajda gezinirken daha havalı gösterebilmek için dilerseniz saç kremi kullanabilirsiniz. Hem sağlıklı olması hem de güzel görünüm vermesi sebebiyle kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Deniz Makyajı Nasıl Yapılır

Deniz Makyajı Nasıl Yapılır

Sağlığınıza Dikkat

Makyaj yaparken sağlığınızın en ön planda yer alması gerekmektedir. Zira sıcak yaz günlerinde güneşin zararlı ışınları makyajınız ile birleşince vücudunuza zarar verebilir. Bu hem sağlığınızı hem de görünümünüzü olumsuz etkileyebilir. Dolayısıyla olabildiğince fazla makyaj yapmaktan kaçınılmalıdır. Fondöten kullanımını olabildiğince azaltmak gerekmektedir. Bunun yerine koruyucu ve nemlendirici kremler sürülmesi daha makbul olmaktadır.

Plaj makyajı trendleri

Plaj makyajı trendleri

Ayrıca denize gireceğiniz saatlere de son derece dikkat etmenizi sizlere tavsiye etmekteyiz. Bu sayede hem makyajınız sıcaktan daha az etkilenecek hem de sizler güneşin zararlı etkilerinden daha iyi bir şekilde korunabileceksiniz. Tüm bunları başarıyla uygulamanız halinde ise hem görünümünüzden hem de sağlığınızdan taviz vermeden eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz. Bu sebeple kaliteli makyaj malzemeleri kullanmanız da sizler için hayati öneme sahiptir. Merdiven altı makyaj ürünlerinden sakınmanızı sizlere tavsiye ediyoruz.

En güzel plaj makyajı modelleri

En güzel plaj makyajı modelleri

Bir önceki yazımız olan 2017 Gelin Makyajı, Makyaj Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ