Nefis Bilgi

10 Ünlü Ve Fobileri


10 Ünlü Ve Fobileri

10 Ünlü Ve Fobileri

Bireylerin hayatta belli kaygıları ve stresleri vardır. Bunlar doğal ve evrensel duygulardır. Yalnız korkular insanların günlük hayatlarını etkiliyorsa bunlara korku değil fobi denir. Fobi kelimesi, Latincedeki phobos kelimesinden gelmektedir. Yunan mitolojisinde phobos dehşet tanrısı demektir. Fobi sahibi insanlara fobik denir. İşte 10 ünlü ve fobileri;

1)SERGEN YALÇIN

Türk futbolunun en ünlü isimlerinden biri olan Sergen Yalçın’ın en büyük fobisi asansördür. Bunun yanında birde yükseklik korkusu bulunmaktadır.

Sergen yalçın fobisi

2) MADONNA

Ünlü pop şarkıcısı Madonna ise yıldırım ve gök gürültüsünden çok korkmaktadır.


Madonna fobisi

3) ASUMAN KRAUSE

Manken ve aynı zamanda sunucu olan Asuman Krause ‘un fobisi bir hayli ilginç çünkü kendisi evlilikten korkuyor.

Asuman krause fobisi

4) EMİNEM

Dünyaca ünlü olan rap yıldızı Eminem ise baykuşlardan korkuyor. Başkuş görme korkusu yüzünden geceleri gökyüzüne bakamıyor.

Eminem fobisi

5) PAMELA ANDERSON

Pamela Anderson’un en büyük korkusu aynalardır. Çok güzel bir kadın olan Pamela’nın bu korkusu ziyadesiyle şaşırtıcı.

Pamela anderson fobisi

6) YALÇIN MENTEŞ

Tiyatro oyuncusu Yalçın Menteş’in en büyük korkusu kravat takmaktır. Kravat taktığında kendini idam mahkûmu gibi hissettiğini söylemiştir. Garip bir fobi olan kravat takmak insanı huzursuz edebilir.

Yalçın menteş fobisi

7) NİCOLE KİDMAN

Avustralyalı oyuncu Nicole Kidman’ın fobisi de birazcık tuhaf çünkü o herkesin sevimli bulduğu kelebeklerden korkuyor. Bu küçük canlılar güzel oyuncu için kâbustan başka bir şey değil.

Nicole kidman fobisi

8) WOODY ALLEN

Yapımcı, oyuncu ve yönetmen olan Woody Allen kelimenin anlamıyla her şeyden korkuyor. Fobilerinin hayatı zorlaştırdığını düşünülmektedir. Asansör, böcekler, köpekler bunlardan sadece bazıları.

Woody Allen fobisi

9) KRALİÇE 2. ELİZABETH

Britanya Kraliçesi 2. Elizabeth dünyada güllerden korkan tek insanı belki de. Güller gibi güzel ve özel bir çiçekten korkulması fazlasıyla tuhaf.

2. Elizabeth fobisi

10) JOHNNY DEPP

Ünlü oyuncunun en büyük korkusu palyaçolar. Bu sevimli meslek bazılarını çok mutlu ederken bazılarının korkulu rüyası olabiliyor. Oyuncu bu korkusunu yenmek için evinin her yerine palyaçolarla ilgili objeler yerleştirmiştir böylelikle bu korkusunu yeneceğini düşünüyor.

Johnny Depp Fobisi

Bir önceki yazımız olan İkimizin Yerine Film Fragmanı ve Yorumları başlıklı makalemizde ikimizin yerine ve ikimizin yerine film hakkında bilgiler verilmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ